אאא

מחבל שביקש לבצעי הבוקר (שלישי) פיגוע דקירה בבסמוך ל'כיכר השומרון', נוטרל מירי של שני לוחמי צה"ל. צפו בתיעוד דרמטי ממצלמות האבטחה בזירה.

מהתיעוד ניתן לראות את המחבל ממתין סמוך לחיילים החושדים בו כשלפתע שולף סכין ורץ לעברם. החיילים הגיבו בירי מהיר וניטרלו את המחבל.

 אש המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן, הודה למח"ט שומרון, אל"מ רועי צוויג, על הפעילות המהירה והנחושה של החיילים שמנעו פיגוע גדול.

דגן תקף את הממשלה: "עם ישראל כולו מחזק את חיילי צה"ל, משטרת ישראל וכוחות הבטחון שמונעים יום אחר יום פיגועים רצחניים בשומרון ובכל הארץ, ובאותה מידה צריך להגיד את הדברים בצורה ברורה אל מול הממשלה הזו, המאבדת את ההרתעה שוב ושוב -  אנחנו מתעוררים לבוקר נוסף שבו המחבלים של הרשות הפלסטינית, פועלים ללא חשש במטרה לרצוח ישראלים לאור יום.

"ממשלת ישראל מאבדת את ההרתעה. הדבר הזה כבר ברור לכולם. הרשות הפלסטינית היא המממנת המסיתה והמשלחת לפיגועים הללו. עד שהדרג המדיני לא יורה לכוחות הבטחון לפעול בתוך הכפרים. לעצור את בכירי הרשות הפלסטינית שמשלחים את הטרור הזה, אנחנו נתעורר לעוד בקרים רבים כאלו. הממשלה חייבת להתעשת ולהחליף דיסקט".