אאא

חשיפת 'זופניק': קרב העריקות בין תחנות הרדיו החרדיות 'קול חי' ו'קול ברמה' שעלה שלב בשנה האחרונה – כנראה צפוי להימשך; דמות בכירה באחת התחנות - במגעים לערוק לתחנה המתחרה. פרטים – גם לא באישי.

בתחילת מסע גדולי ישראל לראדין של ארגון 'דרשו' שיצא היום לדרכו ראה 'זופניק' את הרבנים ממתינים בתור בטרמינל 3 כאחד האדם.

חייו של 'זופניק' השתנו מאז שנתקל בסרטון של עורך המגזין בעיתון 'משפחה' אריה ארליך, שכנראה שש ושמח במזג האוויר החורפי שפוקד אותנו ושיתף את עוקביו בריקוד הנהיגה לצלילי "מלוך" של להקת 'יונגערליך'. "עם מזג אוויר כזה, רק לשמוח יש", הסביר.

  (צילום: מתוך טוויטר)

אחרי ההתמודדות של רבקה רביץ על תפקיד מזכירת הכנסת, היא נצפתה בארוחה זוגית עם בעלה יצחק רביץ ראש מועצת קריית יערים, במסעדה היהודית בבני ברק.

מאחורי הקלעים של ועידת "אחד ועוד אחת" של 'כיכר השבת' שנערכה השבוע במלון 'וולדורף אסטוריה' ראינו חלק מאנשי הצוות של 'כיכר' – משה מנס, ישראל גינצבורג ואברומי לינשה, דואגים שהכל יעבוד כמו שצריך ויתעדכן בלייב.

פרשן 'כיכר השבת' ישי כהן נצפה מתפנק בסעודה עם ידידו ינקי דרעי, הבן של, ומנהל מחלקה בהסתדרות.

 (צילום: איצק בנדי)
(צילום: איצק בנדי)

רגע לפני הריאיון המיוחד והבלעדי ל'סוגרים שבוע', ראינו את ישי כהן בשיחה עם הרב הראשי הגאון הרב דוד לאו.

איציק אוחנה, איש 'כיכר השבת' השולט בכל רזי הברנז'ה, נצפה מתפנק בשופינג ביגוד.

הראשון לציון הגאון הרב יצחק יוסף השתתף בשבע ברכות לבתו של הפוסק הגרב"צ הכהן קוק, שערך איש התקשורת שלמה קוק, נציגו של הרב בכנס מנהיגי הדתות בתפוצות.

 (צילום: אריאל דביר)
(צילום: אריאל דביר)

ביציאה מהאירוע נערכה שיחה נדירה בין הראשון לציון הגאון רבי יצחק יוסף לבין הרב רפאל מאיר, יו"ר ועדת הרבנים לביצור החומות.

 (צילום: אריאל דביר)
(צילום: אריאל דביר)

‏ראש עיריית אלעד ישראל פרוש נצפה רוקד, מרקיד ומסלסל בהילולת רבי יצחק אבוחצירא זצ"ל בקהילת 'תפילה למשה' בראשות הרב ניסים לוי בפתח תקווה, לצד הפייטן אדיר מלכא.

  (צילום: מיכאל פרץ)

ואילו את סגנו, אבי דיין, ראינו ביום ט"ו בשבט מפקד על הקופה בעסק שבבעלותו - 'קליית יבגי' בעיר החרדית מודיעין עילית.

אמן החושים החרדי מני הולנדר נסע לחופשת סקי פרטית בבולגריה. ברכבל, בדרך לפסגת ההר, פגש מני כמה גולשים שלא הבינו בהתחלה על מי נפלו ומהר מאד הוא הדהים גם אותם בקסם יוצא דופן. אל תפספסו...

באירוסין לבנו של המשנה לראש עיריית בני ברק מנחם שפירא ראה 'זופניק' את ראש עיריית ירושלים משה ליאון מלווה ביועצו הבכיר שמעון ברייטקופף בשיחה עם היועץ לביטחון פנים אליהו ארנד. עוד נצפו באזור: דובר חסידות בעלזא שיעלה וינברגר ועזרו של שפירא מוישי גרינוולד.

בהמשך ראה 'זופניק' את רב הכותל והמקומות הקדושים הגאון הרב שמואל רבינוביץ בסוד שיח עם משגיח ישיבת 'קול תורה' וסב החתן הגאון רבי אביעזר שפירא.

הרב שמואל רבינוביץ השתתף גם בחנוכת ישיבת 'בית דוד' לבחורים אמריקאים בירושלים, ונצפה בריקוד של שמחה יחד עם ראש הישיבה הרב אברהם ויזנפלד.

הבטחות צריך לקיים! ח"כ ג'ידא רינאוי-זועבי ממרצ, זו שסיכלה את חוק הגיוס, חשפה כי איציק סודרי "הבטיח לי לפני לכמה חודשים תבשיל של חריימה שאני עדיין מחכה לו". בתגובה, כתב סודרי: "מודה ועוזב ירוחם. גאה ושמח על הכרותי עם חברתי ראיידה ואת אישיותה הערכית ויושרה הפנימית. ראוי להדגיש שחריימה שייך למחוזות עדתיים אחרים אבל בהחלט את מיטב מעדני עדתי אערוך ואכין לה בקרוב על שולחני עם חברים קרובים נוספים". 'זופניק' מחכה להזמנה.

  (צילום: ערוץ כנסת)

אחרי שהפילה את חוק הגיוס, נצפתה חברת הכנסת ג'ידא רינאוי-זועבי ממרצ במזנון החלבי, יחד עם חבר הכנסת יעקב אשר מדגל התורה, כשהם מחפשים משהו להפיג את הרעב לאחר שעות מליאה ארוכות.

בתפילת 'מעריב' השבוע בבית-הכנסת 'אבי עזרי' בפתח-תקווה ראינו אחדות פתח-תקוואית טיפוסית, כאשר שליח הציבור היה אליהו ברוכי, יו"ר 'יהדות התורה' בעיר, ואחד המתפללים היה אליהו גינת, יו"ר ש"ס בעיר.

את הרב של 'אוסם', הרב רפי מנת, ראינו יחד עם איש העסקים עקיבא בנדיקט צופים מחדר ה-VIP בהרצאה המרתקת של הפרשן הבכיר עמית סגל בשבת שירה באילת.

יעקב גרוסברד, המשב"ק של הגאון רבי ברוך מרדכי אזרחי ראש ישיבת 'עטרת ישראל', נצפה כאחד האדם בשבת שירה באילת.

בזמן שאנחנו בארץ קופאים מקור, מומחה הכשרות הרב יוסף דורפמן נצפה בחוף אקוודור בחום של 28° נושם אויר נקי לפני שנכנס למפעל לייצר טונה בכשרות מהודרת.

את מנכ"ל רדיו 'קול חי' אבי רוזן ושדרן הרדיו מנחם טוקר ראינו בריקוד סוער עם עובדי התחנה בחתונת טכנאי הרדיו ישי נוימן.

בכניסה לירושלים, למרות הקור העז, ראינו את יאיר שרקי, כתב 'חדשות 12', מתכונן לשידור לקראת הפגנת הימין.

 (צילום: אברומי לינשה)
(צילום: אברומי לינשה)

את יעקב גרודקה ‏‏‏‏‏מנהל מחלקת אקטואליה ברדיו 'קול ברמה' תפסנו בפגישה על קפה ומאפה עם איש הנדל"ן ישראל גולדמן.

 (צילום: א.פ.)
(צילום: א.פ.)

איש הפרסום ברל'ה קרומבי נצפה מתעד בשיא הקור בהפגנת הימין בירושלים.

 (צילום: אברומי לינשה)
(צילום: אברומי לינשה)

‏אחרי שנבחר במועצת העיר חדרה במקום צביקה גנדלמן שהושעה, ראש העיר החדש ניר בן חיים נצפה יחד עם חבר מועצת העיר הרב בנצי נורדמן בסיור מקצועי עם שרת החינוך יפעת שאשא ביטון, בבית ספר חרדי בעיר.

 (צילום: שלומי גבאי)
(צילום: שלומי גבאי)

איש המדיה ועורך הסרטונים הראשי של מזכה הרבים הרב יגאל כהן נדבק יחד עם רעייתו בקורונה. הבוס הרב יגאל לא שכח אותו בשיעור ובירך אותו לרפואה שלמה.

  (צילום: עוז כהן)

ביום שישי האחרון, ‏כוכב הרשת שוקי סלומון ממגישי תכנית 'שובר מסך' ב'כיכר השבת', נצפה בקבלת שבת מחאתית יחד עם עשרות מפגינים מענף האירועים, מחוץ לביתו של ראש הממשלה נפתלי בנט ברעננה; "לא פרנסה - לא מעניין, הענף כולו נעצר, דורשים פיצוי ועכשיו", קראו המפגינים.

  ( צילום: יצחק ראשי)

במהלך חתונת בתו של איש העסקים אבידוד בר ישראל באולמי 'הדר דימול' - הספר אריאל ארונוב מבני ברק הגיח עם כלי התספורת והחל לספר את כוכב הרשת שוקי סלומון, והכל בלייב. כמובן.

  (צילום: יוני קדם)

גדול הזמר היהודי יעקב שוואקי ובנו נצפו בתפילה ושירה במערת שמעון הצדיק בשיח ג'ארח בירושלים. 'זופניק' רק מחא כפיים.

את הרגע שלפני המופע במלון 'קלאב הוטל' באילת, ניצלו הזמר יעקב שוואקי והחזן יצחק מאיר הלפגוט להודיה להשם יתברך על ההחלמה מנגיף הקורונה.

אחרי שבת השירה באילת, ראינו את יעקב שוואקי וישי לפידות בשדה התעופה רמון בדרך חזרה לנתב"ג.

 (צילום: יהודה אהרוני)
(צילום: יהודה אהרוני)

לאחר שבוע עמוס בישראל עם מופעים, הקלטות וצילומים של שני קליפים מושקעים, הזמר יעקב שוואקי חוזר הלילה לביתו בניו ג'רזי. 'זופניק' מאחל 'צאתכם לשלום'.

בדרך למופע במקסיקו: המעבד והמנצח יואלי דיקמן נצפה מתרווח במחלקת הביזנס במטוס.

מאחורי הקלעים במופע לבני ישיבות 'אבי עזרי' במקסיקו - ראינו את המעבד והמנצח יואלי דיקמן, אחיו הזמר רולי דיקמן ומנהלם האישי עוזר דרוק יחד עם ראשי הקהילה החרדית המקומית.

 (צילום: א. מזרחי)
(צילום: א. מזרחי)

ואם במאסטרו יואלי דיקמן עסקינן, לא פספסנו את תכנית המוזיקה היומית שלו ב'קול פליי', אותה הוא נאלץ לשדר מעבר לים – בשעה 5 לפנות בוקר, שעון מקסיקו. 'זופניק' מתכרבל בשעות כאלה.

בניו ג'רזי ראינו את הזמר רולי דיקמן מפגין כישורי שירה וחיצרוץ - בו זמנית - בחתונה יוקרתית, בבחינת "אתה מרים אותי תמיד".    

  (צילום: ג'וש רוטרמן)

הזמר והיוצר ישי ריבו נצפה אחרי לימוד חברותא ברחביה בירושלים.

  (צילום: א.צ Vip)

אותו ישי ריבו נצפה בתפילה מעמקי הלב בציון רבי שמעון בר יוחאי במירון.

 (צילום: א.ח.)
(צילום: א.ח.)

את הזמר והפייטן משה דוויק ראינו בחופשה חלומית בדובאי.

את הזמרים ליפא שמלצר, בערי וובר ושמולי אונגר ראינו בדואט משותף "געוואלדיג, געוואלדיג" - בחתונת של משפחת ביסטריצקי אנשי החסד מפלטבוש.

בפולין ראינו את הזמר והיוצר עמירן דביר לבוש בפשטות עם דליי מים, בצילומים לסרט של יהודה גרובייס 'הסיפור שנשכח' על הבעל שם טוב.

  (צילום: גרובייס)

בהמשך ראינו את הזמר והיוצר ישי לפידות והשחקן דין מירושניקוב על סט הצילומים בפולין בלוק של נגידים.

הזמר איציק וינגרטן ואיש העסקים רמי לוי נצפו בטרקלין 'המלך דוד' בנתב"ג. 'זופניק' היה שמח להיות זבוב במזוודה.

אמן הרגש החסידי מוטי שטיינמץ נצפה בצילומים במנהטן לקליפ החדש שיתפרסם לכבוד מעמדי סיום ההלכה של 'דרשו'.

  (צילום: מוטי ברקוביץ ורפי בריידס)

את אמני המוזיקה היהודית פיני איינהורן וקובי ברומר ראינו בפגישה חורפית במסעדת אפנדי החדשה בירושלים.

הזמר רפאל מלול הצטלם השבוע בתוך בית כנסת לקליפ החדש שלו שיראה אור בקרוב, בהפקתו של שרולי ברונכר, כמובן.

  (צילום: יצחק קלמן)

הזמר החסידי דובי מייזלעס מארצות הברית הגיע השבוע לסבב הקלטות והופעות בארץ, ולא היה נראה שהוא סובל בטיסה.

בעל המנגן החסידי שרוליק קלצקין התגלה ל'זופניק' גם כנהג משובח. היה זה ביום שלישי השבוע, כשקלצקין הגיע יחד עם שני נגני התזמורת לחניה התת קרקעית באולמי 'ארמונות חן' בבני ברק. לאחר שהחנו את רכבם, הם נתקלו בנהג רכב שלא הצליח להיכנס לחניה בצורה טובה, והחל לפגוש את כל הקירות והחפצים שהיו באזור – מקרוב. קלצקין נחלץ לעזרתו, התיישב במושב הנהג ובתוך שניות ספורות חילץ את הרכב והחנה אותו באופן מושלם. רק לאחר מכן תפנה ללכת למטרה לשמה הגיע למקום - לשמח חתן וכלה.

בשיא הקור ואל תוך הלילה ראינו את מנכ"ל זק"א תל אביב צבי חסיד, הקמב"ץ יחיאל גולדמן והמתנדבים, מנקים עד טיפת הדם האחרונה של ההרוגים בתאונה הקשה בכביש 4.

‏רבה הראשי של רוסיה הרב בערל לאזאר הגיע השבוע לארץ בטיסת בזק למשך 24 שעות לניחום אבלים אצל מקורבו העסקן החב"די הרב שלמה חיים פלס, היושב שבעה על פטירת אביו הרב טוביה פלס זצ"ל. מהצד נראה גם משה שלזינגר מנהל השלוחה החרדית בקופת חולים 'מכבי'.

בברית לבנו של איש החסד הרב נתי צישינסקי יו"ר ארגון 'עזר לחיים' שנערכה בבית מדרש גור, כובד כ"ק האדמור מגור בסנדקאות. בסעודת הברית השתתפו אישי ציבור ובכירי קופת חולים מאוחדת.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

ברכת מזל טוב חמה ולבבית לידידנו הצלם החרדי דוד מנדלסון שהתארס השבוע עם רחלי גולדשטיין.

 (צילום: יוסי רוזנבוים)
(צילום: יוסי רוזנבוים)

את השחקן המתחזק יהודה לוי ראינו בסיור בעיר הקודש ירושלים יחד עם חברו הטוב רב הסלבס מרדכי חסידים.

ולסיום, חמש הכתבות הנצפות בשבוע האחרון ב'כיכר': 

יש לכם סיפור פיקנטי על דמות מוכרת? צילמתם תמונה מעניינת של סלבס חרדים או שלוחי דרבנן מתפנפנים בחו"ל / טורפים במסעדה / בבידוד מה'קורונה' / או סתם באמצע הליך שגרתי מחיי היום יום? 
'זופניק' כאן בשבילכם, כל הזמן - לחצו כאן