אאא

יו"ר הציונות הדתית ח"כ בצלאל סמוטריץ' הוציא בשעה האחרונה (רביעי), מכתב פומבי לראש הממשלה בנימין נתניהו ולח"כ גדעון סער בדרישה להתאחד וכמה שיותר מהר.

"אני מבקש לשתף אתכם בהרהורים אקטואליים שעוטפים אותי בזמן שהוא למעלה מן הזמן - ברגעי שעת בין ערביים שבין זיכרון לעצמאות. על עבר, הווה ועתיד" פתח סמוטריץ' את המכתב.

"אנו בעיצומם של ימי ספירת העומר. בעבר, בהיסטוריה של עמנו, קשור תוכן הימים הללו בעניינים לכאורה כל כך מנוגדים. בניין מצד אחד, חורבן ויסורים מצד שני. בניין של עם ישראל בראשית דרכו - במעלה שמן היציאה לחירות פיזית משיעבוד מצרים אל החירות הרוחנית של קבלת התורה. ויסורים. אוי כמה יסורי גלות ופורענות, כמה תוצאות נוראיות של שנאת החינם המלווה את עמינו לאורך כל שנות ההיסטוריה שלו. עשרים וארבע אלף תלמידי רבי עקיבא. פרעות ת"ח ות"ט. כוס תרעלה".

"אבל האמת", הוסיף סמוטריץ': "היא שמבט עומק פנימי, אלו תכנים ממש לא מנוגדים. יש להם מכנה משותף: בניין. אלו ימים של בניין. אבל שתי דרכים לו לבניין, בניין בדרך הקלה ובניין הדרך הקשה. גם היסורים ייסורי בניין הם. יסורים מתקנים וממרקים שבסופם ובעקבותיהם בניין. יסורי גלות שהבאנו על עצמנו כשהחמצנו הזדמנויות לבניין בדרך הטובה ואילצנו את רבש"ע לקדם את הבניין בדרכים אחרות".

"ובהווה, בדורות שלנו, אנחנו שזכינו - גם בהם אלו ימים של בניין, שבהם סיבבה ההשגחה העליונה את התקדמות שלבי הגאולה מיום העצמאות אל יום ירושלים, ובעזרת השם עוד היד נטויה. וגם בדורות שלנו מהולים בהם, בימים הנשגבים הללו, יסורי הבניין - מיום השואה אל יום הזיכרון. ועכשיו, כן ממש עכשיו, מולנו, מול העיניים והידיים שלנו, נתון להחלטתנו - צומת מכריע".

סמוטריץ' מסביר: "צומת מכריע שבו הניחה אותנו יד ה' הטובה עלינו, כנראה בכוונה, ובוחנת האם הפקנו את לקחי ההיסטוריה. את לקחי שנאת החינם, את לקחי יסורי הבניין. צומת שבו אנו נדרשים לבחור האם נדע להסתדר בינינו, להתגבר על שנאת חינם ומשקעים, להתעלות לגודל הרגע, ולקחת את עתידנו בידינו, או שהשנאה תגבר חלילה, ובמו ידינו נפקיד את גורלנו בידי שונאינו ונפקיד בידיהם את מפתחות הממשלה".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

 

"אדוני ראש הממשלה, חברי גדעון סער", קרא סמוטריץ': "תבחרו בחיים!! אתם חייבים. למענו של העם היושב בציון. למען שמו באהבה. הבה ונבחר יחדיו נכון. בואו נשאיר את עתידנו בידינו. בואו נלמד אנחנו היהודים להסתדר אחד עם השני ולא נפקיד את מפתחות עתידנו בידי אויבינו הקמים עלינו במתק שפתיים".

"אני קורא ומפציר בכם מעומק הלב, תנו לעם הטוב הזה מתנת יום עצמאות והיפגשו עוד היום. כן היום, בתפר נורא ההוד הזה שבין זיכרון לעצמאות, על המטען ההיסטורי הרב שהוא נושא בחובו. ישרו את ההדורים ביניכם, הקשיבו יחדיו למשק כנפי ההיסטוריה ותוכיחו שאתם ראויים לה".

"אני מכיר אתכם. שניכם בעלי תודעה היסטורית עמוקה. אתם מכירים היטב את ההיסטוריה ואת תוצאותיה ההרסניות של שנאת חינם בעמינו. ואני יודע שיש בכם אחריות. אחריות לעתידו של העם היהודי ומדינת ישראל, אחריות להיות ראויים לקרבנות הרבים שעם זכרם התייחדנו היום כולנו, אחריות שלא ירד קרבנם לשווא בנבכי הציניות והפוליטיקה האישית הקטנה. אחריות להתעלות לגודל הרגע ולהקים ממשלה טובה ויהודית לעם ישראל".

לסיום כתב סמוטריץ', "אני מתחייב מראש לתמוך בכל הסדר שאליו תגיעו ביניכם. זה בידיים שלכם. הצילו את מדינת ישראל ואל תחמיצו את הרגע".