אאא

בהליך מהיר יחידת התביעות של משטרת ישראל, הגישה לבית משפט השלום בתל אביב כתב אישום נגד הפורץ לביתו של מרן הגר"ח קנייבסקי

כזכור, לפני יותר משבוע יצחק מושיאשוילי, צעיר כבן 25, תושב אשדוד ניסה לפרוץ לביתו של מרן שר התורה הגאון רבי חיים קנייבסקי ברחוב רשב"ם 23 בבני ברק.

על פי כתב האישום שהוגש כאמור בהליך מהיר, מושיאשוילי מואשם שהגיע ב-24/2 סמוך לביתו של הרב קניבסקי כאשר הוא אוחז בידן סכין.

לאחר כמה דקות ניגש אחד הנוכחים במקום, ושאל את יצחק במה אפשר לעזור בגלל שזה עורר את חשדו.

בתגובה אמר יצחק: "יש לי מסר להגיד לרב ויש לי סכין", כוח משטרה שהוזק למקום עצר את הנאשם.

מתוך כתב האישום
מתוך כתב האישום

בכתב האישום מודגש במעשים האמורים לעיל, איים הנאשם בגופו של הרב קניבסקי וזאת בכוונה להפחידו. היום, המשטרה מבקשת להאריך את מעצרו את תום ההליכים.

יצוין, כי מושישאוילי, שהשתחרר לאחרונה מבית הכלא ובעל עבר פלילי עשיר - המתין במשך זמן רב מחוץ לבית הרב וניסה להיכנס להתברך, אלא שנאמני הבית הבחינו בדפוס התנהגות חשוד של הצעיר והזעיקו את כוחות המשטרה והשיטור העירוני בראשותו של אדיר מעטו.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

ברשותו של הצעיר נתפס סכין חד ומסוכן, לטענתו הוא בא 'בשליחות למסור מסר חשוב לרב' מבלי למסור יותר מידי פרטים.

בני הבית של מרן הגר"ח קנייבסקי אמרו ל'כיכר השבת': "היה נס גדול, זה יכל להיגמר באסון. בכל יום עוברים פה מאות להתברך אצל הרב, מזל ששמנו לב לחשוד - הוא היה נראה לחוץ ומבולבל מאוד. לא ברור מה היו הכוונות שלו".

זמן קצר אחרי שעוכב לחקירה על ידי השוטרים שהוזעקו אל הבית ברחוב רשב"ם, הגיע שליח מטעם בני ביתו של מרן שר התורה לתחנת המשטרה להגיש נגדו תלונה.

בחקירתו במשטרה אמר החשוד כי הגיע "למסור מסר" לרב, בשל קריאתו של מרן להתחסן נגד הקורונה והעובדה שהוא לא תומך בראש הממשלה בנימין נתניהו.