אאא

1. כדאי פעם לעשות מחקר על השימוש שעושה התקשורת הישראלית במילות תואר בסיקור אירועים שונים. מתי רצח הוא "זוועה", "טבח", "מתקפה", "מזעזע", "אכזרי", ו"נתעב"? ומתי "רצח" שבו אנשים "מוצאים את מותם". אין לי את הסבלנות ואו את העצבים אבל אתם מוזמנים להשוות בין התיאורים של התקשורת הישראלית (בעיתונות, רדיו, אינטרנט) של 2 אירועים שהתרחשו ביום שבת האחרון. בשני המקרים שניים נרצחו. המקרה הראשון, בו דקר ערבי (בתקשורת לא הזכירו את השתייכותו. זה לא יפה. בכל זאת, הוא עדיין לא חרדי) את אחיו ואת אחיינו למוות. והשני בתל-אביב שבו גם נרצחו שניים. איזה אירוע זכה לגינוי ראש הממשלה, יו"ר האופוזיציה ואיזה אירוע נעלם מהר מאוד לבור השחור של עשרות מקרי הרצח שמתרחשים בישראל כל שנה ולא זוכים לכותרות ולזמן מסך כמו פרשת ה"אמא המרעיבה".

2. כדאי פעם לעשות מחקר על השימוש שעושים פוליטיקאים ישראלים במילות תואר כשהם מדברים על נושא הקרוב ללבם. מתי דברי ביקורת הם "הסתה", "השתלחות", "התרת דם" ומתי דברי ביקורת הם "הבעת דעה" לגיטימית. אין לי את הסבלנות ואו את העצבים אבל אתם מוזמנים להשוות בין הדברים שאמרו נציגים חרדיים מש"ס לגבי עמדת התורה והיהדות, לבין מסע ההשתלחות וההסתה של כל מיני חברי כנסת, נציגי ציבור ונציגי "קהילה" בעקבות מעשה רצח שאין יודעים מנין הוא בא ולאן הוא הולך.

3. כדאי פעם אחת לעשות מחקר על השימוש שעושים פוליטיקאים ישראלים וכותבי טורים עם מילים הפוכות הקיימות בלקסיקון המוסר הגמיש. מתי "ליברליות" הופכת לשם קוד להארת פנים לפלסטינים והחשכת פנים לחרדים? מתי "התקדמות" הופכת לשם קוד לחזרה לאחור לתקופת סדום ועמורה בחוסר מוסריות וחוסר חסד? מתי "נאורות" הופכת לשם קוד לבערות ונבערות במושגי היהדות ובידע על אודות התורה והמצוות? ומתי הקיצוניים הגדולים ביותר, סותמי פיות מתהדרים באצטלת נוצות של חובבי זכויות אדם ואזרח? (לא פלא שמול כנופיית סותמי הפיות חברי כנסת, ראש ממשלה, אנשי ציבור נעמדים דום ומצטרפים למקהלה ה"ליברלית" שעולמה, עולם הפוך).

4. כדאי פעם אחת לעשות מחקר על תסביך הנחיתות של אוכלוסיית החוטאים. מה גורם לאנשים שיש להם בעיה, להצהיר על כך בראש חוצות, לעשות מצעדים, פסטיבלים, אירועי הזדהות, קונצרטים של תמיכה, דגלים, עיתונים, אגודות, קווי תמיכה ומועדונים? האם זה יהפוך אותם לפחות יוצאי דופן? דומני שהדבר נובע מתסביך נחיתות קליני. העובדה שאנשים אלו מתאגדים ב"קהילה" מניפים דגלים, ומקיימים מצעדי "גאווה" מעידה אך ורק על רגשי הנחיתות העצומים שלהם. תסביך הנחיתות מתאר את התחושה המקננת באדם לפיה הוא נחות פחות מזולתו במובן מסוים. התוצאה התנהגות אנטי-חברתית קיצונית ומוזרה, לכן צפו בשבועות הקרובים להתנהגות קולנית ולניצול מקסימאלי של כל טיפת דם שנשפכה באירוע של מוצאי שבת: היו לנו כתבות וטורי דעות ותוכניות טלוויזיה ומאמרים בעיתונים ופינות ברדיו וצעדת הזדהות והפגנת מחאה ועצרת תקווה ודיון בכנסת ודיון בממשלה והפגנה בגרמניה ומחאה מאמנסטי. עכשיו צפו לעצרת ההמונים בכיכר רבין, לאירוע ההזדהות בכיכר ספרא, להפגנה בסן-פרנציסקו. בסוף בכלל יתברר שגם הרוצח משתתף בכל האירועים האלו, ושואב מהם מלוא חופניים נחת.

5. כדאי פעם לבדוק ואולי גם לעשות מחקר על הפער האדיר בין גישת הציבור הישראלי כולו לבין גישת המנהיגות של אותו ציבור. מדהים לראות את הפער בין המנהיגות הישראלית שחששה להצטייר כ"חשוכה" וכ"בלתי נאורה" חלולה ויצאה מהר מאוד לגנות את ה"הסתה", כביכול, כאשר מן הצד השני רוב עמך בית ישראל התנער מהריקוד על הדם וניצול מעשה הרצח על מנת להגדיל את הלגיטימיות של חסרי הלגיטימיות. כולם מבינים שהעולם הזה הפוך לגמרי, והאמת היא בתורת האמת, ולא במוסר ידי אדם. אין לי את הסבלנות ואו את העצבים אבל אתם מוזמנים מרבית התגובות (של עמך ישראל החילונים. לא עיתונאים, כותבי טורים ופוליטיקאים) מרחבי הארץ הדוחה את הכפייה האנטי-תרבותית של תרבות אנשים חטאים המבקשים לשתף את כל העולם בהתנהגותם הלא נורמטיבית ולהנחיל את ערכיה העקומים והגמישים לגמרי לכל הציבור הישראלי.