אאא

מפלגות "שנאת חינם" פתחו את קמפיין הבחירות. מפלגות "שנאת חינם" לא תעצורנה לרגע את מסע הפצת השנאה ולא תאבדנה את המומנטום. המפלגות שועטות, דורסות כותשות עד שתגענה ליעד.

אירועי החודש האחרון מוכיחים שיש להן אסטרטג, דוברים בכל הארץ, תמיכה תקשורתית, ורק מנהיגן עדיין לא נחשף. הוא ממתין לרגע הנכון, לשיא השנאה, לאלימות, לקרע ולרצח בעיניים כדי שיופיע ויציע להושיע את עם ישראל מקמפיין השנאה השוטף את הרחובות.

מי שאינו גר כאן ורק עוקב מרחוק אחרי הדיון הציבורי המוקצן יחשוב שנשות ישראל מסתובבות ברעלה, מתחמי הבילוי המלאים בימי שישי הפכו לכוללים ומקוואות, הטלוויזיה שיבצה את "פסוקו של יום" בפריים טיים, ואלפי אזרחים נרשמו לאודישנים לקראת העונה החדשה של "חידון התנ"ך", ולתכנית הריאליטי המובילה "רב נולד".

הדיון המוקצן והמוגזם משרת צרכים מפלגתיים ופוליטיים. נקודה.

כולם יודעים זאת, כולם מבינים זאת, וכולם אומרים זאת בין השורות, בחדרי חדרים ובחדרי חרדים. השנאה והשסע ירבו מנדטים רק למי שרואים בשנאה מנוף מרכזי לקראת הבחירות. כולם יודעים שאין מנהיג דתי בציבור החרדי, המסורתי והדתי לאומי שלא גינה תופעות קיצוניות של פגיעה בנשים, אין מנהיג דתי שלא הזדעזע עד דמעות מהאלימות כלפי הילדה נעמה מרגוליס, אין מנהיג חובש כיפה שייתן ידו לפגיעה בשלומו או בכבודו של אדם אחר, בין אם הוא גבר, אשה, ילד או זקן. כל אלו אינם מפריעים לסוכני המכירות של מפלגות "שנאת חינם" לצרוח באמוק כנגד כל חובש כיפה באשר הוא.

אחד קורא לפרק את בית שמש, השני קורא לפרק את המועצות הדתיות, והשלישי צורח שצריך לפרק את העצמות לכל חובש כיפה בסביבה. הדיון הציבורי המוצדק והחשוב הפך לדיון היסטרי, והיסטריה היא לא פעם מקור לאלימות ורצוי שכולנו ניזהר ונדליק אור אדום בטרם תאבד השליטה על הנעשה ברחובות.

כעת כבר ברור שלמפלגות "שנאת חינם" קרתה תקלה קשה. המנהיגות הדתית האחראית המקיימת באופן מלא את הסטטוס קוו בענייני דת ומדינה התייצבה בגלוי ובמופגן כנגד קהילות דתיות קיצוניות ודרשה מגורמי האכיפה לפעול נגדם.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

הקונפליקט המרכזי עליו בנו ראשי ההסתה התפוגג והתפורר והם נשארו עם סטוק במחסן של סיסמאות שנאה, ושלטי שנאה, וחולצות שנאה ותיבות מסרים של שנאה ללא שימוש.

האסטרטגיה כשלה, הדוברים נותרו פעורי פה באולפן ולא הכינו את עצמם לשד החרדי הנוראי, חובש הכיפה ועטור הזקן רחמנא ליצלן, שמגנה את תופעות הדרת הנשים ואת האלימות ועוד קורא למשטרה ולבתי המשפט להחמיר את הענישה. מומלץ לראשי המפלגה לשקול להחליף את האסטרטג לקראת קמפיין השנאה הבא.

לכל אלו הממהרים לכתוב טורי פרשנות מסיתים ומטיפים אני מציע לזכור שאין מנהיג דתי אחד האחראי להתקדמות האיטית של נשים בדרגי הניהול הבכירים במשק, לרבות בכלי התקשורת החילוניים, אין ולו דוס מרושע אחד המונע מינוי נשים לדירקטוריונים בחברות מסחריות, ואין אף רב מקובל האחראי לאי שוויון השכר שבין אשה לגבר במקומות העבודה. הדרת נשים אינה ציווי דתי ואינה חלק מדת ישראל אלא חלק מתופעה ישראלית חברתית מגונה.

לפני שנים ספורות גוועה מפלגות שנאה בשם "שינוי" והלקח ממותה הפוליטי היה ברור: לקמפיין "שנאת חינם" אורך חיים קצרצר. לקמפיין "אהבת חינם" צפויים חיי נצח.

הטור פורסם הבוקר ב'מעריב'.