אאא

זמן חורף בפתח, בעוד מספר שעות יצעדו אלפי אברכי הכולל להיכלי הישיבות, יחד עם אלפי בני החיל לישיבות הגדולות והקטנות, תמיד תמונה זו מלווה בתחושת התרגשות בוודאי להורים, וכמובן לנשות האברכים המסורות, אבל הפעם זיעה קרה ומדאיגה תשלים את התמונה, ולא בגלל החורף אלא בגלל דאגה למשימת השליחות והשלוחים, שלוחי הציבור יופיעו השבוע גם במליאת הכנסת מחויכים ומדושנים, הכנסת אומנם תשוב מפגרת החורף, אבל ממש לא בטוח שתשוב מהפיגור מהדאגה לזולת, אומנם בשולי החדשות אלו מפוטרי מפעלי ערד, אבל בראש דאגותינו, הנשיאה בעול משפחות ברוכות הילדים והגזרות שבפתח עם דיוני התקציב.

בלאק אאוט, או בעברית חישכון, זהו מצב שבו אדם שוכח דבר מה, בשל לחץ או חרדה. תרדמת החורף כנראה תוחלף הפעם בשאגות בחירות. ואני לא מתכוון לאלו שהעדיפו גם הפעם את הבלאק בברלין והאאוט מארץ הקודש בשביל מעט קצפת, הציפיה שלי משלוחי הציבור להתאושש כל אחד מחרדתו ודאגתו לדיל האתמול וספין המחר, לטובת השליחות האמיתית האחדות בתוכינו, פת הלחם לילדינו, ובעיקר שפה ברורה וחזית אחידה מול כל גזרות השמד, פשוטו כמשמעו.

כמובן שהפעם לא הספיקו כולם לטבוע בקצפת ההבטחות של נתניהו שלא לקדם את חוק הגיור-כיעור, עוד לא חילחלה הידיעה לעומק החדשות וכבר התברר שאומנם הקריצה היתה לחרדים, אבל הפקודה היתה למילייה המוקצף, לקדם זאת במישור הפרלמנטרי משפטי אשר לאחרונה סובל מבלאק אאוט, פחות בלאק ויותר אאוט מכל דבר שבקדושה, אבל במודע.

מה נדבר, מה נאמר, גם אנו נצלול החורף הזה לעסק התורה, לפחות ביישום הפירוש המעשי למובא בתלמוד ביבמות,"תלמידי חכמים מרבים שלום בעולם", שהרי כמעט ולא נתקלנו במקצוע זה שתלמידי חכמים העוסקים בריבוי השלום כמשרה, אלא שתיהיה כמות המחלוקת היורדת מהשמיים מופנית לסוגיות ושקלא וטריא בהיכלי הקודש ופחות במחלוקות סופרים וסיפורים מטעם, טעם של פעם.

הכותב הינו יו"ר סיעת ש"ס בירושלים.