אאא

חרדים יקרים, עזבו את הכל. לכו ללמוד קצת "השכלה". כן, כן, מה ששמעתם. אחרת, "צפוי למדינת ישראל גורל מר", כפי שהגדיר זאת השבוע אתר החדשות של עיתון "ידיעות אחרונות". ומהו הגורל המר? אתם בטח שואלים, ובכן, תחזיקו חזק: צניחה מהמקום ה-16 ל-26 בדירוג ההשכלה העולמי, והפסד עצום למשק.

מי שגויס למסע ההכפשה נגד הציבור החרדי, והצטרף בחפץ לב, הוא לא אחר מאשר בנק ישראל, שנידב את הנתונים הבאים: אי לימודי השכלה בקרב המגזר החרדי יגרמו הפסד של 50 מיליארד בשנה למדינה, שהם 6,300 ש"ח לנפש. אם אנחנו החרדים נגדיל את ה"השכלה" שלנו ונהיה יותר משכילים, כל אזרחי ישראל יוכלו לחיות טוב יותר, ברמת חיים של 6,300 שקלים נוספים לחודש. הם יוכלו לרכוש כל חודש מכשיר אייפון חדש לילד, לטוס לדרום אמריקה במקום להסתפק רק בטיסה לארצות אירופה הסמוכות, או ללכת כל יום למופעי תיאטרון בבימה.

אז אוקיי, בואו ננסה ללמוד השכלה, ננסה לעזור לאחינו החילוניים לטוס לדרום אמריקה. ובכן, השבוע החליטה ועדת מקצוע המדעים של משרד החינוך, כי החל משנת הלימודים הבאה, כל תלמידי כיתות ח' וט' בחטיבות הביניים, הכוללת גם את תלמידי החינוך הממלכתי-דתי, יאלצו ללמוד את "תורת האבולוציה של דארווין".

 (צילום: יעקב כהן )
זה הרי חור בהשכלה שאלפי תלמידי לא ידעו מאיזה זן של קוף נוצרו חברי סיעת 'קוף עתיק' (צילום: שאטרסטוק)
הגדלה

הרי זה חור בהשכלה שאלפי תלמידי לא ידעו מאיזה זן של קוף נוצרו חברי סיעת 'קוף עתיק'. חור בהשכלה שכזה, יכול לגרום למדינה נזק של עשרות אלפי מיליארדים בשנה. ואם זה כל כך הכרחי, אז מה לעשות, חייבים ללמוד על תורת האבולוציה. ובכן, אם פספסתם את מיטב שנותיכם, וגילאי שנות חטיבות הביניים כבר מאחוריכם, עשינו בשבילכם עבודת מחקר מאומצת, בכדי שלא תפספסו חלילה מהו מוצאו של כל חבר כנסת מ'קוף עתיק'. תלמידים יקרים, הוציאו דף ועט ורשמו נא בבקשה:

שם חבר הכנסת: יקיר פקיד. מוצאו ככל הנראה מזן הקוף: שימפנזה. קצת פרטים על השימפנזה, באדיבות אנציקלופדיית ויקיפדיה: "שימפנזה הוא סוג של קוף אדם במשפחת ההומינידיים הכולל שני מינים. המין המוכר יותר הוא השימפנזה המצוי, שחי בעיקר במערב ובמרכז אפריקה. המין שני, הקרוי בונובו, הוא השימפנזה הננסי, והוא נפוץ בעיקר ביערות בקונגו. הגבול הטבעי בין תפוצת שני המינים הללו הוא נהר הקונגו". היכן ניתן למצוא את השימפנזה בארץ: בגן החיות התנכ"י בירושלים, ובגן החיות הספארי ברמת גן. מומלץ לא להאכיל את החיות בשטח גן החיות. ניתן לזרוק להם בשקט בננות, בלי שמפקחי הגן יראו אתכם.

שם חבר הכנסת: גיא לירון. מוצאו ככל הנראה מזן הקוף: גורילה. קצת פרטים על הגורילה: הגורילה מצויה באזורים הטרופיים של אפריקה. גורילות היער קצרי השיער חיים ביערות הקונגו, וגורילת ההרים שהוא ארוך שיער ושנתגלה רק בשנת 1902 חי בגובה של מעל 3000 מטר באוגנדה, באזור הררי של פארק וירונגה. צבע שערו של הגורילה שחור ולזכרים הבוגרים כתם כסוף על גבם. פני הגורילות חסרות שיער וכך גם כפות ידיהם ורגליהם. הגורילה כבד תנועה, מבנה גופו מגושם ותנועתו מסורבלת. הוא נע על ארבע גפיו. הרגליים קצרות ועבות. הנחיריים עבים ושטוחים, האוזניים קטנות, והזרועות ארוכות וחזקות. משקל גורילה ממוצעת מגיע עד 200 ק"ג, אך במקרים רבים נתפסו גורילות שמשקלם היה בסביבות ה-300 ק"ג. גובהו מעל 160 ס"מ".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

טוב, יש לזה המשך, אך לא נלאה אתכם. במקום זה קבלו סיפור קטן לסיום: באחת הכיתות אי שם בצפון תל אביב, סיפר המורה לתלמידים, כי מוצאם הוא מהקוף. בסיום הלימודים הגיע הילד נסער לביתו, ניגש לאביו ושאל אותו, האם נכון הדבר שמוצא האדם הינו מהקוף? הושיב האב את הילד על ברכיו, וענה לו: כן בני, לפני אלפי שנים היינו קופים, ולאט לאט הפכנו לבני אדם. זה היה נשמע לו מוזר, הוא ניגש לאמו, ושוב שאל אותה את אותה השאלה. האם, שאמנם הייתה חילונית, אך פחות כופרת מהאב, מיהרה לחבק אותו, וענתה לו: אבא כנראה טעה, אבל אנחנו מוצאנו מבני אדם. הילד המבולבל לא מצא את עצמו, והתעקש. "אבל אבא אמר לי שבאנו מהקופים", והיא השיבה: "מותק שלי, אבא דיבר על הצד שלו, אני דיברתי על הצד שלי"...

אם זה לא היה מצחיק, זה היה נורא עצוב. כ-220 אלף תלמידים ילמדו מידי שנה את דברי הכפירה הנוראים הללו, בחסות משרד החינוך. משרד החינוך שהחליט להתמקד בחינוך האמתי של תלמידי מדינת ישראל, כנראה שם לב שהוא לא באמת מצליח לחנך את אותם תלמידים, ששיטת החינוך החילונית פשטה מזמן את הרגל. שעשרות תלמידים מתדרדרים לסמים, מכים קשישים וניצולי שואה, מתחצפים למבוגרים, שואפים גז מזגנים, ואין להם בעיה לשלוף אולר או סכין על מישהו ברחוב שעשה להם פרצוף עקום.

 (צילום: יעקב כהן )
אולי היה כדאי להקשיב להם. האדמו"ר מסאטמר, ארכיון (צילום: פלאש 90)
הגדלה

אם אי אפשר לחנך, חשבו לעצמם המלומדים במשרד החינוך, אז אפשר לסגור את הבאסטה וללכת לבית. הרי כל הרעיון של "אדם" הוא שאפשר לחנך אותו לדרך הטובה. ואם אי אפשר לחנך, מן הסתם אנחנו בכלל לא בני אדם. אנחנו בהמות, חיות, או בכלל קופים. עכשיו הכל מובן. וכך יצאה לה תוכנית לימודי האבולוציה לדרכה...

כבר אמר השבוע מישהו חכם: אולי היה כדאי בכלל להקשיב לדרכה של חסידות סאטמר, לא לקבל תקציבים מהמדינה, לא להיות מחויבים לה, לא להיות תלויים בה ובאבולוציות שלה. פשוט להתנתק ממנה לחלוטין. להגדיר אוטונומיה משל עצמנו, אנחנו נשלם את המיסים לעצמנו, אנחנו נדאג שבכספנו יבנו תלמודי תורה ומקוואות, שבכסף יחזיקו את השכבות החלשות ואת אברכי הכוללים, שכספנו יחזור אלינו, ולא למבני ענק של תאטרונים ובתי קולנוע. שהכסף יישאר בכיס של הציבור החרדי, ולא בכיס של יאיר לפיד וחבריו, שכל כך רוצים שנרוויח עוד, כדי שהם יוכלו לחיות טוב יותר. מצד שני, תרשמו לפניכם: כל עוד אתם בצד של הקופים, אנחנו מבטיחים לדאוג לכם לבננות. רק תזהרו שלא להחליק על הקליפה.

המדור "סדר שלישי" מתפרסם בעיתון "יום ליום".