אאא

* כחלק ממסע חיזוק בקהילות היהודיות אליהם מוזמן מפעם לפעם ברחבי העולם, הגיע השבוע הגאון רבי מרדכי מלכה, רבה של העיר אלעד, לביקור בקהילה היהודית בוינה שבאוסטריה. בעין המדור נצפה הרב כשהוא מעתיר על ציונו של ה"כתב סופר" זצוק"ל. 

* ראש עיריית בית שמש העונה לשם משה אבוטבול, הפתיע השבוע את משתתפי אירוע הכנסת ס"ת וחנוכת בית הכנסת "בית עמרם" הממוקם בבניין העירייה, וסיפר להם שהוא שוקל לפתוח כולל אברכים בהיכל בית הכנסת. בסיום האירוע, כיבד רה"ע את הראש"ל הגאון רבי אליהו בקשי דורון בקביעת מזוזות בכניסה המרכזית שבבניין העירייה. אברכים, ההרשמה עדיין בעיצומה.

* ואותו אבוטבול השתתף השבוע הילולת רבי מאיר בעל הנס זיע"א, כשעיני המדור יושבים ממש ממולו, וממהרים לתעד.

* נציג המדור הפליג עד לניו יורק, בכדי להשתתף במסע רב הרושם של מורינו הראש"ל הגאון רבי יצחק יוסף בקהילה היהודית במקום, ואף הזיל דמעה של התרגשות שמקהלת הילדים שרה שיר מיוחד לכבוד מרן זצוק"ל. אותו נציג אף מיהר לתעד את גדול הפייטנים ציון יחזקאל, כשהוא מלווה את הראש"ל.

* ספיישל מירון (1): יו"ר ש"ס בירושלים, נתי לסרי, הגיע לציונו של הרשב"י במהלך ההילולה בכדי להעתיר בתפילה. עיני המדור צילמו עם פלאש. 

* ספיישל מירון (2): באותו מקום נצפה מ"מ רה"ע פ"ת העונה לשם אוריאל בוסו, כשהוא מגיע למתחם הציון מלווה במאבטח. אל תדאגו, בוסו לא נכנס לכנסת וקיבל ג'וב של שר, הוא פשוט נמצא כעת תחת איומים, והולך תמיד עם מאבטח צמוד. המדור נשאר ליד הרכב של בוסו, בכדי לשים עין שאף גורם שלילי לא יצמיד מטען מתחת לרכב. 

* תתקשרו לצלם דוד זר ותאחלו לו רפואה שלמה, לאחר שהיה מעורב השבוע בתאונה, ואף התאשפז למשך כמה ימים. המדור קרא את שמו בפרק קי"ט.

* אם חיפשתם את הרב יעקב סיני בשבת האחרונה בירושלים, ולא מצאתם אותו, הנה התשובה לאן הוא נעלם: הרב סיני החליט לחזק קצת את תושבי הפריפריה, ירד לדימונה, והרביץ מוסר בתושבי המקום במשך שבת שלמה.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

* יו"ר ש"ס אריה דרעי, הזמין את ח"כי ונציגי ש"ס לסעודה בביתו של ידידו דני סיידה, ביישוב אור הגנוז הסמוך למירון, לחגוג את ל"ג בעומר. היין (עם המדבקה 'שאטו דרעי') נשפך אל הכוסות, והעיניים של המדור עמדו בשקט בצד, ומיהרו לתעד תמונה מסעודת האחדות.

* ובזמן שדרעי פתח שולחן עם הח"כים, בנו ינקי דרעי, ראש הלשכה הארצית לפניות הציבור, ירד להרים כוסית לחיים עם אריה כהן, יו"ר ש"ס בראשון לציון. ממש יומיים לאחר שלאותו בית של משפחת כהן, הגיע זמר מפורסם, וניגן להם על הגיטרה בדבקות. ויש גם תמונות כמובן. 

* כמה ימים לפני שהגיע נשיא מועצת חכמי התורה, חכם שלום הכהן לעיר הקודש צפת, בכדי לשבות בשבת האחרונה במקום, ואף להתכבד בהדלקה המרכזית לכבוד רשב"י בעיר, עיריית צפת הכינה שלט ענק בכניסה לעיר, המברך את בואו של נשיא המועצת לעיר. עיני המדור תיעדו את איש התקשורת ויזם הנדל"ן מאיר פנחס, מתבונן בשלט וממהר לתעדו בעצמו.

* פינת המזל"טים: לרב דוד אוחיון, רב המועצה המקומית אלפי מנשה, לרגל לנישואי בנו. לבחור עזרא שמש, לרגל נישואי בשעה טובה. לעיתונאי עוזי ברק, לרגל הולדת הבת. ירבו שמחות בישראל. שבת שלום.

הרב מרדכי מלכה בוינה
הרב מרדכי מלכה בוינה
הראשל"צ הגר"א בקשי דורון עם אבוטבול
הראשל"צ הגר"א בקשי דורון עם אבוטבול
אבוטבול בהילולה
אבוטבול בהילולה
נתי לסרי במירון
נתי לסרי במירון
בוסו והמאבטח במירון
בוסו והמאבטח במירון
הצלם דוד זר
הצלם דוד זר
שלומי שבת אצל אריה כהן
שלומי שבת אצל אריה כהן
דרעי פותח שולחן
דרעי פותח שולחן
ינקי דרעי אצל אריה כהן
ינקי דרעי אצל אריה כהן
הראשל"צ בארה"ב
הראשל"צ בארה"ב
חכם שלום כהן בצפת עם יו"ר ש"ס רונן גנון
חכם שלום כהן בצפת עם יו"ר ש"ס רונן גנון
מאיר פנחס מתעד
מאיר פנחס מתעד
הראשל"צ עם ציון יחזקאל
הראשל"צ עם ציון יחזקאל