מחברים נוספים
אודי צמח
איציק סודרי
אליעזר שולמן
בנצי גופשטיין
ברוך שובקס
ד"ר אביעד הכהן
הרב אליהו ישראלי
הרב אליהו קאופמן
הרב דוד-מאיר דרוקמן
הרב יצחק שקופ
הרב מנחם בומבך
הרב מנחם מקובר
הרב שלמה עמאר
חברון גרנביץ
חיים כהן
חיים פישר
ידידיה מאיר
יהודה שלזינגר, ישראל היום
יהודה משי זהב
יוסי אליטוב
יוסי שוקרון
יוסף ויצמן, עו"ד
יידל ורדיגר
יעל קלצקין
יעקב וידר
יעקב מרגי
יצחק דרקסלר
יצחק פינדרוס
ירוחם אסטריכר
ליפא שמעלצר
מנדי פלין
מני גירא שוורץ
סיון רהב-מאיר
עו"ד מרדכי ציבין
רבקה שורץ, עו"ד
רו"ח יעקב בלנגה
שי גפן
שימי שפר
שלמה גולדשטיין
שמוליק אברהם
ישראל שפירא

ישראל שפירא

מפלי פרודמסע אחר עקבות אברהם אבינו במפלי פרודא' באדר תשפ2
ישראל שפירא, בכובעו כמדריך טיולים, יצא לחפש את עקבותיו של... אברהם אבינו במפלי פרוד הנהדרים הנמצאים בגבול גליל עליון ותחתון וחזר עם תיעוד מרהיב מהשיטפונות (מעניין)
אחת התמונות המיוחסות לגאון מווילנההפולמוס: מי הוא גדול תלמידיו של הגר"א?ל' בשבט תשפ37
היום, לפני 193 שנים הסתלק המקובל רבי מנחם מנדל משקלוב זיע"א. האם הוא היה גדול תלמידיו של הגאון מווילנא או שמא היה זה הגאון רבי חיים מוולוז'ין? • הפולמוס (היסטוריה)
פנחס לבון ודוד בן גוריוןהרב שניסה למנוע את התפטרות דוד בן גוריוןכ"ט בשבט תשפ8
היום, לפני 52 שנים, הלך לעולמו איש האשכולות הגאון רבי ישראל זיסל דבורץ זצ"ל, שבמכתב ששיגר לראש הממשלה דאז דוד בן גוריון - ניסה למנוע את התפטרותו ב'עסק הביש' (מעניין)
יהודי או ציוני? המקור של צורת ה'מגן דוד'יהודי או ציוני? המקור של צורת ה'מגן דוד'כ"ח בשבט תשפ15
היום, כ"ח בשבט, לפני 38 שנים, הלך לעולמו גֵרְשׁם שָׁלוֹם - מגדולי חוקרי הקבלה, שאחד ממחקריו הגדולים היו - צורת ה'מגן דוד' • האם מקורו ביהדות או שמא רק בציונות? (מעניין)
רבי יצחק, בנו של רבי ישראל - שהיה דומה לאביור' ישראל מסלנט נגד 'העסקנים המושחתים'כ"ז בשבט תשפ9
לפני 137 שנים, הסתלק מייסד תנועת המוסר רבי ישראל סלאנטר זי"ע • 'כיכר השבת' ממשיך במסע המיוחד לחשיפת תולדותיו - כפי שלא נחשפו מעולם • הפרק השלישי (חרדים)
האם זו דמותו של רבי ישראל? יש הסוברים שכן ויש החולקים וסוברים שמדובר בבנולמה המשכילים חיבבו את ר' ישראל מסלנט?כ"ו בשבט תשפ15
לפני 137 שנים, הסתלק מייסד תנועת המוסר רבי ישראל סלאנטר זי"ע • 'כיכר השבת' ממשיך במסע המיוחד לחשיפת תולדותיו - כפי שלא נחשפו מעולם • הפרק השני (היסטוריה)
האם זו דמותו של רבי ישראל? יש הסוברים שכן ויש החולקים וסוברים שמדובר בבנותולדות מייסד תנועת המוסר - שטרם נחשפוכ"ה בשבט תשפ10
היום, כ"ה בשבט, לפני 137 שנים, הסתלק מייסד תנועת המוסר ר' ישראל סלאנטר זי"ע • 'כיכר השבת' יוצא למסע מיוחד לחשיפת תולדותיו - כפי שלא נחשפו • פרק 1 (חרדים)
ספר תורהנבואת 'סוּסִים אֲדֻמִּים' והמניעה מלימוד תנ"ךכ"ד בשבט תשפ36
לפני 2540 שנים (לערך), זכריה הנביא ניבא את נבואת "סוּסִים אֲדֻמִּים, שְׂרֻקִּים וּלְבָנִים", וכתב רש"י כי היא "סתומה מאוד" ולכן גדולי ישראל קבעו לא ללמוד תנ"ך מבלי להבין באמת (מעניין)
הראי"ה קוק והחזון איש זצ"למחלוקת: האם מותר לאישה ללכת לקלפי?כ"ג בשבט תשפ25
כאן, בארץ הקודש, בתחילת המנדט הבריטי (1920), התחולל פולמוס שלם בין גדולי ישראל בשאלה האם מותר לנשים ללכת אל הקלפי ולהשתתף בבחירות. מי אסר ומי התיר? (היסטוריה)
חסיד וליטאי. אילוסטרציהכשה'שווער המתנגד' כמעט העיף את 'חתנו'כ"ב בשבט תשפ6
היום, לפני 132 שנים, בעיצומה של שבת: רבי יהודה לֵייבּ אֵיגֶר הסתלק לעולם שכולו טוב. זהו סיפורו של נכד רבי עקיבא איגר שהפך ליהודי חסידי ועימותיו עם 'השווער המתנגד' (מעניין)
הכי פופולריים
הכי מדוברים