אאא

כחצי שנה לאחר שנכנס לתפקידו כשר הבריאות, יוצאים הערב (חמישי) בכירים בשלוש הסיעות החרדיות במתקפה חריפה נגד השר יולי אדלשטיין. לדבריהם, הוא מנסה לבנות את מנהיגותו בתדמית הציבורית על חשבון הציבור החרדי.

"יולי מתנגד לכל מה שקשור למגזר החרדי, הוא אנטי", מפרטים כמה מן הבכירים, בשיחות שקיימו במהלך היום עם 'כיכר השבת'.

כדוגמאות, הם מזכירים את ההיתקלויות הללו, שאירעו בעבר הקרוב והרחוק: "אם זה פתרון ללימודים במרחב הפתוח בתלמודי התורה, אם זה בתי כנסת לעשרה מתפללים בלבד ואם זה מתווה החתונות - את הכל הוא הכשיל או ניסה להכשיל".

"השר יולי אדלשטיין מנסה לבנות את מנהיגותו על חשבון הציבור החרדי", תוקפים הבכירים החרדים, ומאשימים: "הוא לא אוהב אותנו במיוחד".

הבכירים מהסיעות החרדיות, מותחים ביקורת קשה גם על התבטאויותיו של אדלשטיין בהקשר לערים החרדיות, לאחר שהוסר מהן הצבע האדום לפי המתווה של הפרויקטור פרופ' רוני גמזו.

"אדלשטיין טען", משחזרים הבכירים, "שבעוד כעשרה ימים להערכתו הערים שלנו יחזרו להיות אדומות; במקום ששר הבריאות ישבח את החרדים, שלאחר עבודה קשה הצליחו להוריד את שיעור התחלואה, הוא בוחר להעריך שיחזרו להיות אדומות, לפגוע".

 בחורי ישיבות נכנסים ל'קפסולות'. ארכיון (צילום: צבי הרשקוביץ. תמונה: חיים גולדברג, כיכר השבת)

באשר למתווה הקפסולות של הישיבות הגדולות, שיצאו לדרך למרות שהוא טרם אושר באופן רשמי בקבינט הקורונה, מסבירים הבכירים, כי "הכל טופל והוסכם עם גורמי המקצוע. רק יולי תוקע במכוון, כי חושש מ'מה יגידו'".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

הבכירים החרדים מפתיעים ומוסיפים: "בכל מה שקשור לענייני הדת - לאו דווקא לחרדים - אדלשטיין מתנגד", למרות היותו חובש כיפה, "כי הוא מקשיב ליועצי תקשורת ולא לצרכים האמיתיים".

מלשכתו שר הבריאות נמסר ל'כיכר השבת' בתגובה: "כידוע, שר הבריאות שומר תורה ומצוות. חשיבות התפילות בבתי הכנסת ובתלמודי התורה יקרים וקרובים ללבו לא פחות מאותם גורמים פחדנים שמסתתרים מאחורי האנונימיות".

"הסיבה היחידה ששר הבריאות מבקש לשחרר את ההגבלות בהדרגה ובזהירות, היא רק בזכות אהבתו ודאגתו הרבה לציבור החרדי".

"שר הבריאות פועל כדי להגן על כלל אזרחי ישראל, כולל על האוכלוסייה החרדית. אותם גורמים אנונימיים לא מהססים לסכן את המגזר החרדי בצורה מופקרת ובלי טיפת מצפון. הם לא הפיקו שום לקח מהזינוק המטאורי שהיה בתחלואה. מה שהם עושים, הוא פשע כלפי מגזר מפואר. שר הבריאות ימשיך לעמוד על המשמר כדי להגן על הציבור החרדי והכללי מפני אותם גורמים אנונימיים".