אאא

השר זאב אלקין (הליכוד), הממונה על היחסים בין ישראל לאוקראינה ויו"ר ועדת השרים לענייני הטיסות לאומן, קורא לחסידי ברסלב התוקעים בגבול שבין אוקראינה לבלארוס לחזור מיידית לישראל ובטח שלא לנסות לחצות את גבול. ראיון סיכום השנה המלא יפורסם מחר.

"חבל שהגענו לשם", פתח אלקין את דבריו: "חייב להגיד לך שמי שפנה אלי, מאלה שהיו שם, אמרתי להם: חבל להישאר שם, חבל שתענו את עצמכם ואת המשפחות, כדאי שתחזרו ארצה, הסיכוי לפתרון הוא נמוך".

לדבריו: "היו לי שיחות עם אוקראינה, כולל היום. יש לפעמים ניסים. נכון לבוקר - התשובות שנתנו לי האוקראינים שאין על מה לדבר. ההמלצה שלי לאותם חסידים לא השתנתה".

השר אלקין הזהיר את החסידים: "לא לנסות לחצות את הגבול בכוח. האוקראינים העבירו לי מסר שכל ניסיון לחצות את הגבול בכוח יענה בצורה מאוד מחמירה כולל מעצרים להרבה שנים. הם אמרו לי 'אל תתקשר אלינו בבקשה לשחרר במידה ומישהו ייעצר', הם אמרו שהם הבליגו, אבל קיבלתי מהם הודעה שעם כל האהבה למדינת ישראל יש גבול".

אלקין סיכם: "ההמלצה הראשונית שלי לאנשים שם לא לעשות שטויות, ואח"כ אף אחד, כולל אני, לא יוכל לעזור להם. הם צריכים לחזור, הסיכוי שיאפשרו משהו הוא קלוש. אני חושב שזה לא נכון, לא להם ולא למשפחות. ראיתי את התנאים הנוראים שם, ליבי איתם, אני לא ישן בלילות בגלל זה אבל ידיי קצרו מלהושיע".