אאא

מנהלת סיעת 'העבודה' הגיעה הבוקר (רביעי) למרפאת הכנסת והעידה על כך שאינה מרגישה טוב, ויתכן שהיא מפתחת תסמינים חריגים.

המנהלת נתבקשה לחזור לביתה באופן מיידי ולעשות בדיקה באחד ממוקדי מד"א, מחשש שנדבקה בנגיף ה'קורונה'.

דובר הכנסת ציין כי הגם שעדיין אין תוצאות לבדיקה, קצין הכנסת, ניצב יוסף גריף, הורה על חיטוי חדר סיעת העבודה. עד לסיום החיטוי לא תתאפשר כניסה לחדר הסיעה.

בתוך כך, הוועדה המיוחדת בעניין ההתמודדות עם נגיף ה'קורונה' אישרה הבוקר את מינויו של ח"כ עפר שלח (כחול לבן) לתפקיד יו"ר העבודה, זאת כחלק מהמינויים שמבצעת כחול לבן בכנסת, מתוקף קבלת המנדט להרכבת הממשלה.

ח''כ עופר שלח (צילום: דוברות הכנסת, עדינה ולמן)
ח"כ עופר שלח (צילום: דוברות הכנסת, עדינה ולמן)

ח"כ שלח אמר בכינוס הוועדה כי "הוועדה קמה בשעת משבר לאומי אדיר, שלכנסת יש תפקיד מכריע בהתמודדות עימו. נסייע ככל שיידרש לפעולתם של הממשלה וגופי הביצוע, נפקח עליהם לטובת הציבור ונעצב תשתית רעיונית וחוקית למערכת לאומית, בתחומי הבריאות, הכלכלה והממשל, כדי שנהיה מוכנים טוב יותר בעתיד.

"הקורונה היא אתגר רב ממדי, שמסכן כל אזרח. יחד עם ראשי הוועדות האחרות, אדאג שהכנסת תמלא את חלקה הראוי כדי שנעמוד באתגר הזה".

 דברי עופר שלח (צילום: דוברות הכנסת, עדינה ולמן)

בנוסף, הוועדה המיוחדת להיערכות מערכת החינוך לשנת הלימודים הבאה והחינוך המיוחד, בחרה בח"כ ניצן הורוביץ לעמוד בראש הוועדה.

ח"כ הורוביץ אמר עם היבחרו: "נעבוד כולנו למען מטרה אחת משותפת, ונעשה זאת בצורה מכובדת. זה לא הזמן לחרמות - אני אומר זאת לחברי הכנסת מגוש הימין שלא הגיעו לישיבה. אנחנו בזמן קריטי ואזרחי ישראל רוצים תשובות, לכן לא נהפוך את הוועדה לזירת התנגחות פוליטית".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

עוד אמר ח"כ הורוביץ יו"ר הוועדה, כי הישיבה הראשונה תתקיים מחר בנושא החינוך המיוחד. "פנו אליי הורים רבים שנמצאים בבית עם הילדים היקרים שלהם שלא מקבלים טיפולים וששגרתם מופרת".

ח''כ ניצן הורוביץ (צילום: דוברות הכנסת, עדינה ולמן)
ח"כ ניצן הורוביץ (צילום: דוברות הכנסת, עדינה ולמן)

בתוך כך, הוועדה המסדרת בחרה הבוקר את שני ראשי הוועדות המיוחדות: רווחה ועבודה והוועדה למיגור הפשיעה והאלימות בחברה הערבית. בראש הוועדה 'רווחה ועבודה' תעמוד ח"כ עאידה תומא סלימאן ובראש הוועדה למיגור הפשיעה והאלימות בחברה הערבית יעבוד ח"כ מנסור עבאס - שניהם מסיעת הרשימה המשותפת.

הוועדה בחרה את שני יושבי הראש ברוב של 9 בעד ואפס מתנגדים, חברי הכנסת שהשתתפו בישיבה הם מהסיעות: כחול-לבן, הרשימה המשותפת, והעבודה גשר-מר"צ ו'ישראל ביתנו' - שתמכו גם הם במינוי ח"כים מהרשימה המשותפת כיו"ר ועדות.

הוועדה המסדרת (צילום: דוברות הכנסת, עדינה ולמן)
הוועדה המסדרת (צילום: דוברות הכנסת, עדינה ולמן)
הגדלה

ח"כ אחמד טיבי (הרשימה המשותפת) אמר כי "הקמת שתי הוועדות זהו הישג חסר תקדים לרשימה המשותפת וזהו רגע חשוב מאוד לחברה הערבית, למיגור הפשיעה בה. בנוסף, לראשונה, יש לנו שלושה חברים בוועדת הכספים וגם זה מצטרף להישג של הרשימה המשותפת. אין לי ספק שחברי הכנסת תומא סלימאן ועבאס יעשו את המיטב. ח"כ תומא סלימאן כבר עמדה בראש ועדה לקידום מעמד האישה וטיפלה בכל הנושאים האזרחיים בניגוד להשמצות מבלפור וח"כ עבאס, יעשה הכל למיצוי הכלים שיעמדו לרשותו מול כל רשויות המדינה לטובת מיגור האלימות בחברה הערבית זו הצלחה של הכנסת כולה ושל החברה הישראלית כולה".