אאא

המעמד בצפת - בשידור חוזר (צילום: שיא לייב)

אחרי עשרות שנים שבהן לא הגיע לעיר צפת, מרן שר התורה הגר"ח קניבסקי הגיע הערב (רביעי) לעצרת התעוררות וזעקה מיוחדת שמתקיימת בשעות אלו בעיר ברוב עם. מדובר בחלק ממסע ההתעוררות אליו יצא מרן שר התורה על מנת לעורר את לב העם לקראת הבחירות הקרבות ולקרוא לציבור להצביע ל'יהדות התורה'.

המעמד המדובר, שהיה אמור לתת מענה לאזור הצפון כולו, תוכנן בתחילה להתקיים בעיר טבריה, אולם במהלך יום שלישי עלו רבני העיר צפת לביתו של מרן בבקשה לקיים עצרת גם בעירם. טענתם הייתה כי במערכות הבחירות האחרונות התקיימו העצרות של אזור הצפון בעיר טבריה ובערים נוספות, ותושבי צפת לא זכו עד כה שעצרת בהשתתפות מרן שר התורה תערך בעירם.

בעקבות כך, אתמול, לקראת חצות, החליט מרן שר התורה להיענות לבקשות הרבות, והעצרת המרכזית המיועדת לאזור הצפון, הועתקה לעיר הקודש צפת, בהשתתפות רבבות עמך בית ישראל, שיגיעו לראות את פניו של גדול הדור, שזה כמה עשורים לא הגיע לעירם.

מסע הבזק יצא לפועל בעקבות העובדה שבימים האחרונים בכירים ביהדות התורה הביעו את דאגתם מכך שהציבור לא ער לסכנות האדירות שהבחירות הקרובות טומנות בחובן, ויש סכנה שהציבור, שעייף ממערכות הבחירות החוזרות, יישאר בביתו ולא יתגייס באופן מלא למען הצלחת רשימת יהדות התורה. בעקבות כך מרנן ורבנן החליטו להטריח עצמם ולהגיע לסדרות המעמדות הגדולים על מנת לעורר את הציבור ולהבהיר את גודל השעה.

מסע הזעקה והתעוררות ימשיך גם מחר, יום חמישי, כאשר בשעה 19:00 תערך עצרת תפילה והתעוררות מרכזית על יד שריד בית מקדשנו, בכותל המערבי בהשתתפות רבבות. במוצאי שבת תערך עצרת בשעה 20:00 בעיר בית שמש, ברחוב נחל ניצנים רמה א', ברחובה של עיר. (נשים ברחוב נחל ערוגות) וביום ראשון תערך עצרת בעיר בני ברק.