אאא

משרד הבריאות קורא לצרכנים להפסיק שימוש במוצר "לייף בייביז - מגבונים לחים לתינוקות ללא בישום", שמיוצרים על ידי חברת DPL (של חברת נאופארם) עבור סופר-פארם ונמכרים ברשת. מדובר באצווה (סדרת ייצור) 4911 של המוצר. 

על פי משרד הבריאות, האריזות בסדרת ייצור זו מכילות חיידק מסוג BURKHOLDERIA CEPACIA GROUP. על פי הדיווח ב-ynet מדובר במארז מיוחד שמינייה של מהדורה מוגבלת.

לפי נתונים שהגיעו למשרד הבריאות מהיצרן, יוצרו 7,484 מארזים של שמיניות, 3,536 מארזים שווקו לסניפי סופר פארם-בלבד, מתוכם 1,300 מארזים עדיין במרכז הלוגיסטי של סופר-פארם ולא הופצו לחנויות. לפי סופר-פארם, כמה מאות נמכרו לצרכנים.

ממשרד הבריאות נמסר: "מדיווח שהתקבל במשרד עולה החשש כי באצווה של המגבונים התגלה זיהום וקיים חשש לבטיחות השימוש במגבונים. הודעה מתאימה נמסרה לנקודות המכירה וניתנה הנחייה להסרת אצווה זו מהמדפים. לקוחות אשר ברשותם מוצר מהאצווה הנ"ל מתבקשים להפסיק את השימוש במוצר".

"הציבור מתבקש שלא לעשות שימוש באצווה זו, ולהחזיר את המוצרים לנקודות המכירה. למענה לשאלות נוספות או בירורים ניתן לפנות אל שירות הלקוחות של חברת די.פי.אל בטלפון 1-800-801-515 ולשירות לקוחות סופר פארם 09-9725151".

מלייף נמסר בתגובה: "מדובר במגבונים במהדורה מוגבלת, אשר נמכרו במאות יחידות בודדות, ומכירות אצווה זו הופסקו עד להשלמת הבדיקה. אנו פועלים בשיתוף היצרנית, חברת ניאופארם, ומשרד הבריאות ומתנצלים על חוסר הנוחות. כל לקוח אשר מעוניין להחזיר את המוצר ו/או להחליפו מוזמן לגשת לסניף הנוח לו".