אאא

לאחר שתי קדנציות בכנסת ישראל, הראשונה כשר הכלכלה והשניה כשר החינוך, נפתלי בנט, יו"ר 'הימין החדש', מודה בתבוסה בבחירות ומודיע כי הוא אחראי לתוצאות.

הערב (שלישי), פרסמה ועדת הבחירות המרכזית את התוצאות הסופיות של הבחירות, מהן עלה כי מפלגת 'הימין החדש', בראשות נפתלי בנט ואיילת שקד - לא עברו את אחוז החסימה, בפער של למעלה מ-1000 קולות.

בימים האחרונים ניסו בימין החדש לטעון לזיופים או לבעיות שונות אך לא הצליחו להוכיח כי הם קיבלו את סך הקולות הנדרש כדי לעבור את אחוז החסימה, והערב, גם היו"ר, נפתלי בנט, מודה בהפסד.

"עשיתי הכי טוב שיכולתי למען העם האהוב שלי", כתב בנט בפתח הדברים, "בתום 6 שנות שירות כשר, 100 ימי קמפיין ועוד שבוע של מאבק למען כל קול, אני יכול לומר: עשיתי הכי טוב שיכולתי למען עם ישראל, העם האהוב שלי".

בנט מודיע כי "הפעם זה לא הספיק. אין לי טענות לאיש. אני ורק אני אחראי לתוצאה. יש כאלה שלעגו לנו על המאמץ הזה לעבור את סף אחוז החסימה: 'זה פתטי, חסר סיכוי, נואש'. לא נורא. אני מעדיף שחלקי יהיה עם המתאמצים בחזית ולא עם הלועגים מן היציע.

"אנחנו לא קבלנים של הצלחות, אנו שליחים להשתדלות. ועשיתי כל שיכולתי. רק ככה מצליחים בלימודים, בהייטק, בצבא, בכל מקום בחיים. מתאמצים. גם אם נראה כמעט אבוד. לפעמים זה מצליח. הפעם לא.

"כשר חינוך זה מסר שאני רוצה להעביר לכל תלמידה ותלמיד, יזם, וכל אדם עם חלום - אל תוותרו! לעולם אל תוותרו על מטרה ראויה! גם אם זה נראה חסר סיכוי".

באשר לבעיות שהיו לטענתם בבחירות, אמר בנט כי "אכן מצאנו אי-סדירויות בקלפיות ואף מעבר לכך, אך אין בהם, כשלעצמם, כדי לבטל את כל תוצאות הבחירות. משפטנים שלנו יבחנו את הממצאים בשבועיים הקרובים, אך בשלב זה אנחנו ממשיכים הלאה.

"אני מאמין ברוח הישראלית הגדולה. אני מאמין שלעם שלנו יש ייעוד גדול: להיות מדינת מופת, ולכולנו יש עבודה רבה להגיע לכך. אני רוצה להודות בראש ובראשונה לאשתי גילת שהיא יסוד כוחי והאושר שלי".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

בנט הודה לשקד וכתב: "אני רוצה להודות לשותפתי לדרך ולערכים, איילת שקד, שהיא בעיניי שרת המשפטים הטובה בתולדות ישראל. יחד, בשש השנים האחרונות, אחזנו בהגה הספינה, משכנו ימינה, והצלחנו לשנות לטובה את הנתיב של מדינת ישראל. הספינה תמשיך לשוט גם בלעדינו. כואב לי עבור המדינה ועבורה שאיילת שכל כך מוכשרת תיפרד לזמן מה מהתפקיד אך אין לי ספק שהיא תשוב לשרת את העם שלנו.

"תודה לאלונה ברקת הנהדרת שעוד תתרום רבות לחברה הישראלית, למתן כהנא שגיליתי אותו מחדש כחבר-אמת וכפייטר, לשולי מועלם עם הלב הענק, לקרולין גליק האמיצה, לאורי שכטר הנשמה, לעמיחי שיקלי הולכל הרשימה הנהדרת ממש.

"תודה לטל גן צבי ראש המטה שלי, איש מחונן ומוכשר, ולכל צוות לשכתי ומטה הקמפיין המופלא. תודה לכל המתנדבים בקמפיין ובימים האחרונים. לא ייאמן איזו התגייסות היתה למען המטרה. תודה גדולה לקדוש ברוך הוא שאני בוטח בו כמו תמיד, ומודה לו על הטובה ועל הרעה".

בנט חתם את דבריו: "אתם תמשיכו מאיפה שהפסקתי. ואני מבטיח: בכל מקום בו אהיה, לעולם לא אפסיק להיות חייל של עם ישראל".