אאא

בית הדין הבינלאומי בהאג הוציא לפני זמן לא רב, הודעה כי הוא רוצה לחקור אנשי צבא אמריקאים. בתגובה, הבית הלבן הודיע כי הוא כלל לא מכיר בסמכויות בית הדין, והוא אוסר את כניסת אנשי בית הדין לתוך תחומי ארצות הברית. בהאג הבינו שטראמפ לא מתכוון למצמץ מולם, התקפלו והודיעו בסוף השבוע, כי הם מבטלים את החקירה כנגד האמריקאים.

בית הדין הפלילי הבינלאומי הממוקם בהאג הודיע בסוף השבוע שעבר (שישי), כי הוא דוחה את הבקשה לחקירת אנשי צבא אמריקאים ששירתו באפגניסטן.

ככל הנראה הודעת בית הדין הגיעה לאחר שארצות הברית שללה את אשרת הכניסה (ויזה) של תובעת בית הדין המוסלמית, ואיימה כי היא תמשיך לאסור על אנשי בית הדין מלהיכנס בתחומה.

בבית הלבן היו מרוצים מאוד מהתגובה של בית הדין והוציאו הודעה: "אנו מברכים על החלטה זו, ואנו מודיעים כי ארה"ב מחזיקה אזרחים אמריקאים בסטנדרטים המשפטיים והאתיים הגבוהים ביותר".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

עוד הוסיפו בבית הלבן: "מאז הקמתו של בית הדין הפלילי הבינלאומי, סירבה ארצות הברית בעקביות להצטרף לבית המשפט בשל סמכויות התביעה הרחבות שניתנו לשופטים בהאג".

"האיום שבית הדין מציב על הריבונות הלאומית האמריקאית, והעובדה שהופכים את בית הדין ללגיטימי זה מעשה חמור בעיני הממשל. כל ניסיון של למקד אזרחים אמריקאים, ישראלים או בעלי-ברית אחרים ולהעמיד אותם לדין תתקבל בתגובה מהירה ונמרצת". סיימו בבית הלבן.

בישראל אמורים להיות מרוצים מאד מהחלטתו של טראמפ ומכך ש"העמיד במקום" את ביה"ד בו מאיימים הפלסטינים פעמים רבות לתבוע את ישראל.