אאא

אסון כבד כמעט ואירע היום (חמישי), כאשר נהג קלנועית פרץ לשטח מסילת הרכבת, במפגש דרך-מסילה שסמוך לתחנה, למרות שהופעלו אורות האזהרה והפעמונים, והמחסום החל לרדת.

מי שהבחין בכך, ומנע את האסון, הוא נהג הרכבת אלי בן סימון, שנסע מכיוון כרמיאל לחיפה במהירות של 100 קמ"ש, וכשזיהה את הקלנועית ממרחק של 100 מטרים, החל מיד בבלימת חירום תוך שהוא מפעיל את צופר הרכבת.

בדרך נס, הרכבת נעצרה כ-10 מטרים בלבד מהקלנועית, כשבמקביל נהג הרכבת דיווח על אירוע זה בכל רשתות הקשר לחירום, של הפיקוד הרכבתי הארצי.

בשל האירוע התעכבה הרכבת מספר דקות, ונרשמו שיבושים קלים בתנועת הרכבות באזור, אך החשוב מכל הוא העיקר: נהג הרכבת הציל את נהג הקלנועית ממוות בטוח.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

נהג הקטר (צילום: דוברות רכבת ישראל)
נהג הקטר (צילום: דוברות רכבת ישראל)
הגדלה

"מדובר על התגשמות הסיוט של כל נהגי הרכבת", מספר נהג הרכבת אלי בן סימון, נהג מוערך שוותיק בעבודתו מזה כ-30 שנים. "האירוע כולו ארך שניות ספורות, אך הרגיש כמו נצח. כל הדם ירד לי לרגליים...".

בן סימון סיכם: "אני שמח שהצלחתי לבלום בזמן, וחייו של נהג הקלנועית ניצלו. אני מנצל את ההזדמנות, וקורא לכל משתמשי הדרך: לא לפרוץ לשטחי מסילה בניגוד לחוק".

מרכבת ישראל נמסר: "אנו מזכירים לכלל משתמשי הדרך, להיזהר בקרבת פסי הרכבת, ובייחוד בתנאי מזג האוויר החורפי והראות הלקויה".

צפו בווידאו