אאא

המאבק נגד פינוי הקראוונים שהונחו עבור שימוש לבית כנסת בשכונה החדשה ברמות א' בירושלים, ממשיך להסעיר את התושבים. פקחי עיריית ירושלים החליטו לפנות אוהל שנבנה על ידי התושבים בסמוך לקראוונים שנאטמו ובמקום החלו עימותים.

כזכור, בערב ראש השנה פסק בית המשפט כי הקראוונים שהונחו באופן לא חוקי ייאטמו, ויפונו עד יום ראשון הקרוב. המתפללים שנותרו ללא מקום תפילה לימים נוראים, קיבלו הבטחה מהעירייה שגובתה בפסיקת בית המשפט כי ייבנה אוהל חילופי שישמש אותם לתפילות בימים אלו.

אך העירייה לא בנתה את האוהל - כמתבקש, התושבים החליטו לבנות אוהל באופן עצמאי, כזה שישמש אותם לתפילה בימים אלו, אך פקחי עיריית ירושלים שהגיעו לזירה החליטו לפרק את האוהל תוך שהם מתעמתים עם התושבים בהתערבות כוחות משטרה.

לדברי תושבים בשכונה ששוחחו עם 'כיכר השבת', על הנציגים החרדים בעירייה לאפשר להם הקצאת שטח מסודרת וקבועה, משום שבלעדיה יישארו מאות דיירים ללא בית כנסת, תוך שהם נאלצים להתפלל בדירות מגורים.

מדובר בשטח מריבה בפרויקט החדש, 'הקאנטרי ברמות', בשכונת רמות א' בעיר. בעיריית ירושלים אמרו ל"כיכר השבת", כי הקראוון הונח באופן לא חוקי, וללא אישור הגורמים המוסמכים.