אאא

שבירת שתיקה בקואליציה סביב פרשת הצוללות: שר החינוך ויו''ר הבית היהודי, נפטלי בנט, מתייחס לראשונה לתיק 3000 - המכונה פרשת הצוללות – ובוחר להטיל את האחראיות על מערכת הביטחון. בציוץ של שר החינוך, הוא כותב כי "פרשת הצוללות מלמדת שיש צורך להגביר את הבקרה התקציבית והכספית על משרד הביטחון. שאר משרדי הממשלה מבוקרים על ידי האוצר" והבטיח "נעלה זאת בפורום המתאים". בכך בנט גם "עקץ" את שר הביטחון, אביגדור ליברמן, שכן השניים מסוכסכים זה תקופה ארוכה סביב שלל נושאים.

בנט גם צייץ למען השר יובל שטייניץ בעניין הצוללות, שכן לפי דווח בערוץ 10 שטייניץ כי קיבל תרומות ממיקי גנור ואבריאל בר יוסף – שני החשודים המרכזיים בפרשת הצוללות.

"יש נסיון להכתים את השר שטייניץ בעניין הצוללות. אני מכירו 11 שנה וקובע: יובל שטייניץ ישר כסרגל ורק טובת מדינת ישראל עומדת למול עיניו" צייץ בנט.

החשב הכללי לשעבר, שוקי אורן, בכהונתו של שטייניץ כשר האוצר, החל את המאבק של משרד האוצר להגביר את השקיפות של תקציב הביטחון שעד כהונתו היה מוגש בכלל על ידי שר הביטחון ולא על ידי שר האוצר. החשבת הכללית הקודמת, הגבירה מאוד את הלחצים וניהלה מלחמה של ממש מול מערכת הביטחון סביב סוגיית השקיפות בהצלחה לא מבוטלת. גם לפי דוחות של ארגון ה-OECD, עסקאות ביטחוניות מהוות כר פורה לשחיתות ולתשלומי עמלות בלתי חוקיות.

פרשת הצוללות מלמדת שיש צורך להגביר את הבקרה התקציבית והכספית על משרד הביטחון.

שאר משרדי הממשלה מבוקרים על ידי האוצר.

נעלה זאת בפורום מתאים.

— Naftali Bennett בנט (@naftalibennett) 16 ביולי 2017