אאא

ישנה תסמונת חדשה, שעדיין אינה מופיעה בספרות הרפואית, אך כל מי שנזקק לעבור במסלולים ביורוקרטים כאלו או אחרים מכיר את תסמיני התופעה היטב: אדישות, התנשאות, הזנחה פושעת, רשלנות, בטלנות והפסקת צהריים ארוכה. התסמונת על שמו של קוף איטלקי נודע, שלא היה מאזין, לא היה רואה, לא היה שומע ולא היה עושה דבר ובכל זאת הפך למלך גן-החיות.

מי שמכיר את צורת ההתנהלות בבתי החולים וחוה זאת על בשרו (ורובנו היינו שם) בטח יהנהן בראש למקרא התיאור הבא: אתה יכול לשהות במשך שעות, ימים, שבועות או חודשים בבית החולים ותשומת הלב שתקבל מהצוות הרפואי יהיה אפסי ומבוטל. פעם או פעמיים ביום יעבור הרופא החשוב (ואחריו ישתרכו-יזדנבו עדר סטודנטים, אחיות ומתמחים) הרופא יעיף מבט בקצה המטה, ידפדף בסמכותיות בגיליון הרפואי, ישאל שאלה, יזרוק שרשרת הוראות לא מובנות בלטינית וימשיך הלאה – למיטה הבאה, כאשר אפו מופנה כלפי למעלה. לעיתים יש חולים שישכבו (במסדרון) והפעם היחידה שייגשו אליהם יהיה להחליף אינפוזיה, או להביא את מנת התרופות היומית. גם אם תתחנן לראות את הרופא, אתה יכול להמשיך להתחנן: הוא לא נמצא. הוא בניתוח. הוא בהשתלמות.

חלילה לי מלקטרג על כלל בתי החולים ועל כלל הרופאים. ברובם המכריע - אלו מלאכים בלבן, בעלי לב רחב עשוי זהב, אנשים שמקדישים את כל עיתותיהם לזולת, העומס עליהם עצום, השכר אינו מתגמל ושעות העבודה לא נגמרות. אך פה ושם, ניתן לגלות איי התנשאות, הזנחה פושעת, או סתם רשלנות ובטלנות.

גם אם צודקת המשטרההפרקליטותגורמי הרווחה בחשדותיהם שהאם סבלה מתסמונת מיכנהאוזן - דבר שלא הוכח (איפה צילומי הוידיאו שעד כה לא הודלפו, מה שמוכיח שהם מעולם לא היו קיימים) ואף הוכחש ע"י הפסיכיאטר, ועתה גם ע"י בית המשפט: הכתובת נמצאת על הקיר: במשך שבעה חודשים (!!!) פעוט בן 3 נמצא בין כותלי בית החולים וצוות שלם של רופאים, אחיות, אחים, מתמחים, רופאים לא רואה, לא שומע, לא יודע?

ואתמול התברר כי לא רק הצוות הרפואי סבל מתסמונת קופלאמאוזן, אלא גם אנשי המוקד העירוני בעיריית ירושלים. ע"פ החשד, הם אמרו לתושבי רמת אשכול שהתלוננו שוב ושוב על בור המים המסוכן "תפסיקו להיות נודניקים". הבור גבה את חייה של פעוטה בת 3.

כל המדינה סערה סביב האם ממאה שערים. קיתונות אדירים של דיו, ומיליוני מילים נוטפי שנאה נשפכו כלפי החרדים, כלפי האם. האם היום נראה התגייסות תקשורתית (ומשפטית) רחבת היקף שתפנה אצבע מאשימה כלפי הפקידים אטומי הלב? כלפי שרירות הלב? ההזנחה הפושעת? האם הם יעברו בדיקה לבדוק אם הם סובלים מתסמונת קופלאמאוזן?

ובכן, התשובה פשוטה: אף אחד מהם לא יואשם בהזנחה. והסיבה? הסיבה פשוטה: גם בפרקליטות ובמשטרה סובלים מתסמונת קוףלאמאוזן. שבעה חודשים בבית החולים, לא ראיתם כלום? גם אנחנו לא ראינו כלום! חודשים מתלוננים על הבור ולא עשיתם כלום? גם אנחנו לא עושים כלום! מה עובדי העירייה הם חרדים? הצוות הרפואי בבית החולים זה אמא חרדית ממאה שערים?

הערה: רשתות התקשורת, העיתונים, רדיו, טלוויזיה, אתרי החדשות כולם ללא יוצא מן הכלל (כמעט) מגדירים את האם ממאה שערים כ"אם המרעיבה" או ה"אם המתעללת", איך מרשים לעצמם כלי התקשורת לחרוץ את דינה, עוד בטרם הורשעה, עוד בטרם הוגש כתב אישום? האם חוק יסוד המשפט אינו קובע שכל אדם הינו בחזקת זכאי כל עוד שלא הוכחה אשמתו? אותו דבר עם ה"אברך הדורס", שגם הוא בית משפט זיכה אותו ומתברר היום כי הסיפור שונה לחלוטין, תסמכו על זוללי החרדים לתיאבון, לא נראה שם התנצלות או הכאה על חטא או בקשת סליחה. בסך הכול מדובר בחרדים.