אאא

המצב – חברים יקרים - כלל אינו גרוע כפי שאתם חושבים. אם תלמדו ממני להתבונן נכון על המציאות ומזוית מעט שונה, תגלו להפתעתכם שלא רק שהמצב אינו גרוע, אלא שהוא אף הולך ומשתפר עם השנים, ממש כמו יין טוב.

לפני שאגלה לכם את השיטה החדשה שגיליתי בסוף השבוע ורק כדי להראות עד כמה היא באמת "עובדת", אמנה בפניכם את מצבה העגום של מדינתנו הקטנה ואל דאגה חברים, השיטה "שלי" שהיא בעצם ממש לא שלי, תוציא אתכם מההרגשות הרעות וברגע אחד.

הנה הנתונים! במדינת ישראל נהרגים מידי שנה בתאונות דרכים למעלה משלוש מאות אזרחים –מזעזע!!!. שפעת החזירים מתפשטת במדינת ישראל ועד לרגע זה היא גבתה עשרות קרבנות בנפש – מפחיד!!!. מאות נשים בישראל נרצחו בידי בני זוגן – מצמרר!!!. הפשע בארצנו מזנק לשיאי אכזריות בלתי נתפשים עד שאפילו מאיר דיזנגוף שחיבב את "הגנב העברי הראשון" מתהפך בקברו. מספר הזוגות המתגרשים בישראל נמצא בעליה מתמדת ומאיים על שלימות המשפחה העברית – בהחלט לא נעים. מספר המתאבדים בקרב בני הנוער העבריים הגיע למספרים בלתי נסבלים בעליל.

נמאס לכם? שקעתם ב"מרה שחורה"? אל תפסיקו לקרוא! בחייכם. אני מתחנן, אל תרדו מהרכבת רגע לפני הישועה! נסו את הנוסחה "שלי" ותגלו שהמצב ממש נפלא - למרות כל הנתונים. איך?

ובכן חברים – תעקבו אחרי. בשנה האחרונה לא נהרג אף לא אדם אחד בתאונת דרכים! אפס הרוגים! לא נכון? נו... אם תתעלמו לרגע מן ההרוגים בתאונות הדרכים בשנה האחרונה ותבדקו כמה ישראלים נהרגים בתאונות דרכים, תגלו לפתע, שבמדינת ישראל אנשים לא נהרגים בתאונות כיון שבמדינתנו פשוט אין תאונות דרכים כלל. אנשים מתים משפעת החזירים? נאדה! אף אחד לא מת מזה. איך? פשוט מאוד. אם תתעלמו לרגע ממספר המתים משפעת החזירים ותבדקו כמה אנשים בריאים מתו משפעת זו תגלו שאנחנו עם בריא. כנ"ל אם תבדקו כמה זוגות חיים בשלום תחת קורת גג אחת תגלו להפתעתכם שאצלינו אף אחד לא מתגרש. ובקשר לפשע חברים? נכון מאוד.... אני מסכים שהפשע עלה מדריגה ואף הגיע אל הקומה השניה בלי ששמנו לב. אך אם תבדקו כמה פושעים יש בין שומרי החוק תגלו ש...נכון! אפס בריבוע.

אתם צוחקים עלי? לא, אני לא טומן את הראש בחול, מה פתאום? אני פשוט מכבד מאוד אנשים חכמים, במיוחד מומחים לכלכלה, כאלה שהקב"ה חנן אותם ביכולת הנדירה לקרוא דוחות ולנתח אותם סטטיסטית. נחמיה שטרסלר למשל, הוא אחד מהם.

שטרסלר שנחרד מאוד ממצב העוני בישראל ההולך ומתרחב משנה לשנה החליט לעשות מעשה. הוא ניתח את דוח העוני וגילה שאם נוציא מתוכו את העניים המשתייכים לציבור החרדי, לא רק שהמצב לא הפך גרוע יותר אלא שהוא מתייצב עם נטיה לעליות שערים. אין חרדים אין עניים! נקודה.

אם לא נשנה את שיטת החישוב מתלונן נחמיה שטרסלר - לעולם לא נצליח להתגבר על העוני. גם אם נשפר מעט את המצב הכלכלי מיד יוולדו להם ככה איזה אלף אלפיים ילדים עם פיאות (לא נכריות) ויהרסו לנו את הכל. החרדים עניים הם וכל קול נוסף שהם מביאים לעולם מוריד לטמיון את עמלינו הכלכלי. הכי טוב היה אם היינו מסוגלים לעצור את הילודה החרדית דהיינו "להקטין את המשפחות העניות". אך בנתיים עד שזה יקרה מצא שטרסלר דרך מקורית המשפרת כבמטה קסמים ובאופן מיידי את נתוני העוני ומוכיחה גם להדיוט כלכלי כמוני שהמצב דווקא מצויין. פשוט יש להוציא מן הנתונים הסטטיסטיים את העניים החרדים ומיד אתה יכול לראות איך המצב משתפר.

אלא שיש בעיה קטנה נחמיהל'ה. אם תגביל את הילודה החרדית פתרון "שתי מדינות לשני עמים" לא יידרש יותר משום שאחד מהם ייעלם. אמר פעם יאסר עראפת שהילודה הפלשתינאית תנצח את מדינת ישראל. אם תגביל את הילודה החרדית לא תאלץ לעוות את דוח העוני הישראלי ולא מפני שלא יהיו עניים, פשוט תוך כמה עשורים לא יהיו ישראלים כדי לחבר אותו. אבל בעצם לפי שיטת החישוב של שטרסלר אפשר להתגבר גם על הבעיה הקטנה הזו.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

איך? פשוט מאוד אם נחליט למשל לחשב רק את אזרחי ישראל היהודים או אז גם אם תחליט כל אם יהודיה ללדת רק ילד אחד, תמיד ישאר רוב יהודי במדינת ישראל. רוב אמרתי? מה פתאום רוב? לפי שיטה זו תמיד יהיו במדינת ישראל מאה אחוז יהודים.

ועכשיו ברצינות. אם זכרוני אינו בוגד בי, לפני מספר שנים החליט בנימין נתניהו כי קצבאות הילדים הן האשמות העיקריות בכך שהציבור החרדי נותר מחוץ למעגל העבודה. אם נקצץ אותן יצטרפו החרדים בעל כורחם לנושאים במשא הלאומי. באותה תקופה ברכו כולם על החלטתו האמיצה כולל נחמיה שטרסלר. היום - מגלה שטרסלר, כי הטענה היתה מופרכת ביסודה. לדבריו: "כדי להחזיק מ שפחה בת 8 ילדים מעל לקו העוני צריך להרוויח יותר מעשרת אלפים ₪ בחודש וברור שזה לא המצב בקרב המשפחות החרדיות".

גם אם מאוד תתאמצו קובע שטרסלר, גם אם שניכם תעבדו וקשה, מתברר כי לא תצליחו לאת ממעגל העוני. למה? כיון שיש לכם הרבה ילדים יותר מדי ילדים. זה לא הקצבאות זה הילדים. הבנתם? כדי לנצח את העוני צריך לנצח את הילדים. אם לא יהיו ילדים לא נצטרך קצבאות, אם לא יהיו ילדים לא יהיו עניים.

הבעיה נחמיה, שאם לא יהיו ילדים גם לא יהיה עם, אם לא יהיה עם לא נצטרך מדינה, אם לא תהיה מדינה לא יהיה דו"ח אם לא יהיה דו"ח מה תעשה?