אאא

"מצבנו בכי רע", זאת כותרת מאמר בעתון ישראלי המלווה לכתבה שאמורה לזעזע את יושבי הארץ כולה. לא על כל דבר כותב עתון נפוץ במדינה, ש"מצבנו בכי רע". על מה הם כותבים כותרת מפחידה כל כך? על המצב הבטחוני שהורע מאז התבוסה הצורבת של "עמוד ענן" שהסתיימה בכניעה למצרים ולאומבאמה? לא ניחשתם.

אולי "מצבנו בכי רע" בגלל שרוב יושבי ארצנו הק' הותקפו באלף חמש מאות טילים מעזה? לא! זה לא מדאיג אותם. כי על כן, ראינו גם חווינו ניסים ונפלאות כאלה, ששום אומה ולשון לא יכולה להתהדר בשכמותם. בדרך הטבע שמשלחים אלף חמש מאות חיצי מוות, רובם אמורים לפגוע ח"ו. וכאן בניסי ניסים היו כמה נפגעים רח"ל. אמנם כל המציל נפש אחת מישראל, כאילו קיים עולם מלא. מכאן אנו למדים כי אבדן נפש אחת מישראל שוה לאבדן עולם מלא. אבל אם נהרגו כמה אנשים בודדים במלחמה הזאת בצד היהודי, הרי זה מוכיח כי יש לנו השגחה עליונה שהיא מעל לדרך הטבע. גם מאתיים הטילים שיורטו בטילי "כיפת ברזל", גם זה נס שבתוך הטבע. הרי כבר ראינו שבקרית מלאכי היה "כיפת ברזל" ובגלל "תקלה" קיפחו חייהם שלש נפשות יקרות בישראל הי"ד. לכן אי אפשר לומר "מצבנו בכי רע", על תוצאות המלחמה הזאת. גם אם הפסקת האש לא תחזיק מעמד זמן רב.

אם כן למה "מצבנו בכי רע"? אולי בגלל הפשע הגואה ברחובות הארץ ומעשי רציחה ושוד מדי יום ביומו ואין משטרה שתמנע את הפשעים? אכן מצבנו בכי רע, בענין הבטחון האישי. אבל גם זה לא מטריד את העתון שחי ומתפרנס מתיאור מעשי רצח וזועה ברחובות ובתוך המשפחות המפורקות בתרבות הרעה. אם כן על מה הם מלינים ש"מצבנו בכי רע"?  אולי נפליג למחוזות רחוקים ולחשוב על האיום האיראני הרובץ עלינו כעננה? אולי על הפלישה האפריקנית לשכונות ארצנו על ידי מסתננים מכל הסוגים. לא! גם זה לא מדאיג את העתון.

מדאיג אותו מחקר חדש שחוזר על עצמו כל חודש בדרמטיות: "החינוך החרדי עלה בשישים אחוזים בעשור האחרון".

וכך מסית העתון את קוראיו: "האיום האיראני רובץ כעננה מעלינו ודו"ח חדש ודרמטי מתריע כי החינוך הציוני מאבד את הרוב". זה מה שמצדיק כותרת רעה כמו "מצבנו בכי רע". כאן מפנה המאמר לנתונים "המזעזעים" ש"החינוך החרדי עלה בשישים אחוזים בעשור האחרון".

לא יאומן אבל יסופר בדברי ימי האיבה נגד התורה וילדי ישראל. האיום האיראני פחות מסוכן מן החינוך החרדי. מעניין שהעתון אינו מציע להפציץ את תלמודי התורה, כמו את מפעלי הייצור של הגרעין האיראני.

"צריך להבין שאנו חוזרים כאן לנושא השליטה של הכוח הדתי על המערכת הפוליטית. לא יכולים להיות כבוד הדדי או יחסים אמתיים, אם בבסיס קיימת היכולת של האחד לכפות את דעתו על האחר. (נ.ב. אלא אם כן האחד הוא חילוני הכופה ליב"ה על החרדי. י.א.) במערכת שכזאת לא מתקיימים יחסים אמיתיים, בספו שלדבר המערכת הזו עתידה להתפרק"....

הכתבה חוזרת בפעם המאה על דו"ח מכון רפורמי שמספר כי החרדים והערבים הופכים לרוב במערכת החינוך הישראלית. מחברי הדו"ח חוזרים אל קיאם, להסית את הממון מפני "התרבות החרדים". ממש בסגנון ה"שאלה היהודית" שהדירה שינה מעיני שכיניהם הגויים. החינוך הממלכתי גדל בשלשה אחוז בלבד, הם מודים על הגזירה שגזרו על עצמם. הרי איש לא מנע מהם להקים משפחות ולמלא בתי ספר ריקים, עם מבנים גדולים. "החינוך הממלכתי דתי עלה באחד עשר אחוז. החינוך הערבי עלה ב 37% ואילו החינוך החרדי עלה בעשור 57%".  זה מה שמצדיק כותרת "מצבנו בכי רע". 

העתון אף מדגיש: "מחברי הדו"ח אינם נוגעים רק בשיעורי מתמטיקה ואנגלית. מדובר במלחמה אידיאולוגית המתורגמת למספרים יבשים. המספרים המתורגמים לאחוזים ולסטטיסטיקה מציירים תמונה מאיימת ביותר. איך תתורגם ההשפעה על החילוניים, על הכלכלה ועל ההשקעות בארץ? איך ייראו בתי הנבחרים ובתי המשפט? עד מתי חילונים ודתלי"ם יסכימו לכך. על נבחרי הציבור לעשות מעשים ויפה שעה אחת קודם"  

השבוע התפרסם שהמוסלמים באירופה כבר מונים שישים מליון. אחד הגויים האירופאים אמר: אירופה היתה מוטרדת מריבוי היהודים ושתקה כשחיסלו ששה מליון יהודים הי"ד. עכשיו אלוקים העניש את אירופה בשישים מליון מוסלמים, פי עשרה ממספר היהודים שנהרגו בשואה.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

התקשורתנים זועקים כי "מצבנו בכי רע" בגלל ריבוי מספר הילדים החרדים בחדרים ובישיבות. היינו משיבים להם: מי שיפגע בילדים חרדים, יקבל מליוני ילדים פלשתינים תמורתם. ולמה איננו אומרים זאת:

א. בגלל שהעתון והמתבוללים מייצגים בעלי הון וממון אבל לא את הרוב הישראלי. אכן הגידול החרדי ינצח אותם נצחון נצח. מי שמגן על ילדי החרדים מטילים מעזה, הוא יגן עליהם מכל אלה שמסיתים את ההמון ומפחידם את העם העברי, מפני גידול החינוך החרדי.

ב. ילדי הפלשתינים ינקמו לא רק באויבי היהדות החיים בחו"ל ומשקיעים מליונים בארץ, ל"מחקרים" אנטישמיים והסתה תקשורתית. הם נלחמים גם ובעיקר נגד היהודים החיים בארץ.

ג. הנקמה המתוקה ביותר תהיה כאשר יגדלו הילדים האלה מן החינוך החרדי ויפרחו וימלאו את הארץ על אפם וחמתם ואף יחזירו בתשובה את ילדי השבויים בתרבות החילונית, שישארו בארץ.