אאא

אם לשפוט לפי מזג האוויר, הרי שאנו בעיצומו של חורף - העונה הקרה בתחום השיפוצים. תקופת הקיץ הייתה ותהיה עונת השיפוצים הרשמית, משום שימי החופשה להורים ולילדים משאירים לרובנו את האופציה להיות נוכחים בשעת השיפוץ ולהשגיח מקרוב אחר הנעשה. לחילופין יש גם את האפשרות להסתלק מהבלגן עם הילדים ולחפש אכסניה אחרת עד שישקע האבק וישככו הלמות הפטישים.

הרחבות שקשורות בעבודות חוץ ודורשות מלאכת טפסנות ופיגומים, גם הן גורמות לנו להעדיף את הקיץ היבש על פני עבודה בתקופת החורף הגשום.

אולם לשיפוץ פנים יש בהחלט מספר יתרונות גדולים דווקא בחורף.

ממש בתקופה זו של תחילת החורף, אני מקבל לא מעט שיחות מקבלנים שדורשים בשלומי ועל הדרך מתעניינים האם ישנה איזו עבודה באופק. לא מזמן סיימו רוב הקבלנים את מסת השיפוצים עליה שקדו בחודשי הקיץ. מטבע הדברים הקבלנים היו עסוקים עד מעל הראש בעונה החמה, תרתי משמע, ועכשיו כשהכול נרגע, פונים אלי כאדריכל, שמא אוכל להפנות אותם לעבודה.

אז הנה סוד מקצועי: בתקופת החורף, כשלא כולם אחוזי תזזית ומשפצים – כדאי לשפץ! ההערכות הן שבתקופת הצינון, בתנאים מסוימים המחיר יורד ב-25%. וזאת מכמה סיבות: קבלן בתקופת הקיץ, עמוס בשיפוצים, וכדי להימנע מלומר 'לא' ללקוח, הוא יעדיף לייקר את המחיר – ואז יוכל לברור לעצמו את העבודות המתגמלות והכדאיות יותר.

בנוסף לכך, גם אולמות התצוגה, לחיפויים וכלים סניטרים, מטבחים וכן מזגנים, משתדלים יותר ומורידים מחירים בתקופה זו של השנה. כך שהעלויות קטנות באופן משמעותי.

אז קבלתם טיפ חשוב: עכשיו בתקופת הסתיו והחורף, נוח כלכלית לשפץ.

בהצלחה!

שמעון קידרעיצוב פנים, שרותי אדריכלות ובניה: shkadar610@gmail.com