אאא

גילת: נפתלי, מזל שיש מטוס שבו אין לך טלפונים ואפשר לשבת ולדבר, לאחרונה יש לך הרבה שעות עם הכלב, מה שפעם היית מטיל על הילדים אתה פתאום עושה זאת בשמחה ואיך שאתה מגיע הביתה אתה מוציא את הכלב לטיול יומי ארוך.

נפתלי:  את צריכה להבין, לצאת עם הכלב זו התרפיה שלי, הוא לא פוליטיקאי, הוא מבין אותי ואני אותו, את יודעת, הכלב ידידו הנאמן של האדם.

גילת: טוב, בוא נסכם מה היה לנו כדי שאני אבין היכן אנחנו ולאן ממשיכים, אתה יודע חושבים שאשתו של הפוליטיקאי יודעת הכל.

אז כך אחרי שאפי איתם היה המשיח של המזרחי ויצחק לוי פינה לו את מקומו, בא חברך היום השר אורי אורבך והביא אותך בכבוד רב למפלגה ועם חוקרים פרטיים וכו', זכית בראשות המפלגה והיית התקוה הגדולה של המזרחי ואיחדת את כולם והגעת בסקרים ל-16 מנדטים ובסוף קיבלת 12 מנדטים ואז הקמת ממשלה בלי החרדים והגשמת חלום כמו שסיכמת עם חברך יאיר לברית החדשה,

הייתה אופוריה באוויר, כולם הריעו לך שאתה משהו חדש (חוץ מהחרדים שמחו), אבל זו פוליטיקה, אמרת. קיבלת 3 משרדים – כלכלה, שירותי דת, ירושלים והתפוצות וחבריך עוד כמה משרדים.

ומאז הבום הגדול, האופוריה התפוגגה ויותר קולות נשמעים נגדך, כצל'ה יוצא בפומבי נגדך, ישנם רבים שאומרים שהגזמת עם החרדים וקיצוץ הקיצבאות פגע בסרוגים, גם להם יש יותר ילדים מהצפוניים, המע"מ עלה, עלות מס הכנסה, שחרור אסירים, מה עוד צריך לקרות כדי שתגיד לאח יאיר לפיד השותף בברית החדשה, יש לי גם ציבור ואני חייב לשמור קצת ולו למראית עין על איזון.

נפתלי: גילת, את צריכה להבין דברים רבים שיש בציבור שלנו שמעולם לא דיברנו עליהם, את לא מהעולם הזה של הסרוגים, כחילונית, לעולם לא תביני את הצימאון העצום שיש לנו הסרוגים להכרה פשוט הכרה בכל התחומים, שנים שנים של תיסכול יוצאים פה בפרץ אדיר. בבקשה תתרכזי ואני אסביר לך, הציבור החרדי יודע בדיוק מה דרכו, יש להם רבנים כאלו שלא נותנים לשינויים להיכנס כדי לשמור עליהם, הכל נבחן, ומה שלא מאושר מוקע, אבל כשהוא מוקע זה עד הסוף.

עד היום את לא תביני זאת. אצל חרדי אין דבר כזה שיש טלוויזיה, הם כשהטלוויזיה התחילה ולא היתה המתירנות שיש היום כבר הפכו אותה לע"ז גמורה ומי שנאשם שראה טלוויזיה היה בבושת פנים כגנב, כי הרבנים אמרו!

גם הפעם הם עשו טלפון כשר, את לא יכולה לדמיין עם האייפון החכם שלך כמה עלוב הוא הפלאפון שלהם, אין בו אלא טלפון, מחשבון ושעון מעורר ויש שם 450,000 ארבע מאות וחמישים אלף מנויים, נכון שיש כאלה שפורצים מסגרת כי הם רוצים SMS שאפילו שזה אסור אבל 450,000 זה מספר, אנחנו כמו חברי הקונסרבטיבים שצריכים כל יום לבדוק מה עושים היום ויש לנו מחלוקת מי הרב דוד סתיו שמתיר ללכת לקולנוע וכשלא צנוע ממש אז לסגור את העיניים ויש רבנים שאומרים שהוא קונסרבטיבי ממש (והולכים לרב עובדיה יוסף ואומרים לו שהוא הרב סתיו סכנה ליהדות).

כדי שתביני משל למה הדבר דומה הרפורמים במישאל שנשאלו רבניהם, אני מדבר על רבנים שלא מאמינים באלוקים כלל ולכן זה קל מאוד, הרבאי הרפורמי יכול להגיד מה שהוא רוצה ולומר שלא חזיר אסור אלא הרעיון ולחתן נוצריה עם יהודי ולהיפך בשיתוף כומר כי צריך להתקדם אבל הרבאי הקונסרבטיבי רוצה להשאיר קצת מסורת, בהתחלה הוא נבהל ואח"כ הוא מתרגל כי הרפורמי כבר הפך את זה למינסטרים, יוצא שקונסרבטיבי זה פשוט רפורמי מפגר (ב- 5 שנים). אנחנו במזרחי חייבים לתת תגובה לכל החידושים ולכן הנוער שלנו אין לו זהות דתית קשיחה אלא הזהות היא מדינית ימנית קיצונית בד"כ. ואז כמו בסיום קורס טייס, כשמקבלים את כנפי הטיסה כולם זורקים את הכובע למעלה, הרבה מאוד זורקים את הכיפה כמו שאני עשיתי, ובגלל רצח רבין החזרתי וגם אז לא נהייתי הרב קוק או הרב טאו אלא קליל כמו שאת יודעת כי אם לא הייתי קליל לא הייתי יכול להתחתן איתך אבל את העיקר צריך להסביר, אנחנו רוצים, מה זה רוצים? מתים לחברה חילונית כי מהחרדים אנחנו הפשרנים לא נקבל לעולם הכרה כי זה פשוט לא בידם, התורה לדעתם אוסרת פשרנות בשיטה, אולי החרדלי"ם שלנו מסתדרים איתם כי הם דוסים סרוגים.

יש בדיחה שאמרו אצלנו בתיכון ששניים ירו באוויר ונפלו, שניים ממרכז הרב כי הם מרחפים אבל הסרוג החפיף לעולם לא יקבל הכרה ואז אנו פונים לציבור החילוני שבו הכל מותר ותעשה מה בא לך, ואנחנו שרצינו להיות גשר בין העולם החילוני לעולם החרדי ונהפכנו למגלשה חד כיוונית מהדת החוצה, את יודעת שהורי חזרו בתשובה כשהייתי קטן מאוד והם מהבודדים שנהיו מזרחי רוב בעלי התשובה נהיים
דוסים ממש.

ואתה הולך מתוסכל ואני עושה צבא, ועוד בסיירת מטכ"ל ועולה בסולם הדרגות אני מהמגזר היצרני ביותר, יש לנו משפחות גדולות ששומרות על האיזון הדמוגרפי, אנחנו משולבים בכל העשייה הציבורית יותר מכל הצפונבונים.

והם ככל שאנחנו נותנים יותר, הם פחות, את זוכרת מה אמר אלעזר שטרן על שאין הרוגים בת"א הצפונית, לעומת זאת אין יחידה שהפייטרים שבה הם לא מהסרוגים שלנו והתקשורת לא נותנת לנו לגיטימציה. והציבור שלנו שהוא צרכן תקשורת כללית יותר מכל אזרח נכנס למיגננה מהצפונבונים ורוצה בכל מאודו הכרה חושב שהפעם שמר תקשורת יאיר לפיד חברי לברית החדשה יתן את ההכשר וההכרה.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

אם היית מבינה כמה תיסכול יש לנו וכמה זה חשוב לנו לא היה לך שאלה, הוא הדרך שלנו להכרה הוא אשף תקשורת, את צריכה להבין שאם מה שהוא אומר שהוא יעשה והבטיח מפורש ושיקר לכל אורך הדרך, מה שיוצאים נגדו זה כדי לצאת ידי חובה כמעט, אם מישהו אחר היה עושה זאת היו הורסים אותו ולא נותנים ל-18 הגמדים שאיתו ללכת לשום מקום מרוב שהיו מטיפים להם לעזוב אותו, אבל יאיר זה יאיר והוא יתן לנו את ההכרה.

גילת: אתה צודק, לא הבנתי למה אדם כמוך יש לו כ"כ הרבה רגשי נחיתות לחילוני וצפוני, אתה מזכיר לי את האבא שבא לחפש את בנו בעיר אחרת אחרי נתק של עשרים שנה ואיפה שהוא מזכיר את שמו של בנו הוא שומע נאצות וקללות וכעס וכשהוא סוף סוף פוגש את בנו , הוא שואל אותו מה אתה עושה? אומר לו הבן, אני במפלגה מסויימת, אומר לו האבא למה אתה צריך את זה כולם מקללים אותך ושונאים ומדברים עליך והבן עונה לאבא מה למה אני עושה את זה בשביל כבוד! כבוד זה לא חשוב?

אני מרגישה שאתה מפסיד את כל התומכים שלך ומפר כל הבטחה שלך לבוחרים ולרבנים של הציונות הדתית.
נפתלי:- את צריכה להבין נתתי מילה – כשעשינו את הברית החדשה– ליאיר ומילה אצלי זו מילה.

בפעם הבאה אי"ה שיחה בין שרה נתניהו לבעלה
נ.ב. רציתי לכתוב הרבה יותר ואני נאלץ לקצר לפי דרישת העורכים.