אאא

"יאיר!!!   או "כבוד השר" - כמו שאתה אוהב שאני קוראת לך. הבטחת שתשב אתי כמה דקות כשתגמור בפייסבוק או כשתסיים לראות את המתאגרפים שלך מכים זה את זה עד זוב דם".

"האמת אף פעם לא הבנתי למה קוראים לזה ספורט, אז אני ממש מתחננת, יש לי מלא שאלות. בבית הקפה אני פוגשת אנשים שבטוחים שאנחנו ממש מדברים כל יום, והם בטוחים שאני יודעת הכל, ואתה יודע שאין לך זמן עם הפייסבוק והאגרוף הזה. אנא תן לי כמה דקות".

יאיר: ליהיא, אמרתי לך?! בסוף שבוע.

ליהיא: אבל את זה אתה אומר כבר חצי שנה, תבין, אלו אנשים שתמכו בך, ואני ממש לא יכולה בלי כמה תשובות. אמרת לי שבצרפת תענה לי, אבל שם אחרי שהערמת על השומרים שלך ויצאנו לצרפת לבד נפגשת עם כמה טייקונים ואוליגרכים והסברת שאתה חייב להם, כי הם חתמו לך ערבות לפני הבחירות.

יאיר: אבל ליהיא, את לא רואה שאני באמצע קרב חשוב של טייסון? הוא משהו חייתי כמו שצריך.

ליהיא: כבר ראית את זה אולי 100 פעמים, אפילו שאני שונאת את ה"ספורט" הזה, יודעת שהוא ניצח בנוק אאוט ה-7 והמתחרה סובל מאז 1998 מזעזועי מוח חוזרים. ממש ספורט, ועוד אמרת מרגיע, איך מרגיעים כשמישהו חוטף מכות רצח?

יאיר: טוב, ליהיא, אני רואה שאת ממש לחוצה, אני מסיים ונדבר כמה דקות.
כעבור 25 דקות.

ליהיא: יאיר?!

יאיר: נו, תכיני לי את המשקה שלי ונשב כמה דקות.

ליהיא: טוב, נו יאיר, מה, התחלת קרב נוסף?

יאיר: זה מרציאנו. אמרתי לך, הוא לא הפסיד שום קרב מעולם!!

ליהיא: יאיר, יש נשים שלא סובלות כדורגל, כי הבעל שלהם מכור לזה. אני סובלת כפול כדורגל בזמן משחק ואיגרוף ופייסבוק בשאר הזמן.

יאיר: את רוצה לגמור את הזמן בטענות על התחביבים שלי?

ליהיא: לא, בוא נדבר, יאיר. 'ליהיא', אנשים שואלים אותי, 'למה למה הוא עושה לנו את זה? כבר חשבנו שיש על מי לסמוך, והוא הבטיח שהוא לא יגיד דברים שרואים מכאן לא רואים משם ומעמד הביניים יתוגמל, ופנרקל כתב לו את המצע הכלכלי וכו', והוא, יותר מכל שר אוצר אחר, קרע אותנו לגזרים, ובעשירים החברים שלו לא נגעו, חוץ מהצהרות על וועדות שכולם יודעים מה הם שווים, אז לא רק שהוא העלה את המסים ושיקר בכל הנושא, הוא לימד אותנו שאין על מי לסמוך בפוליטיקה'".

יאיר: ליהיא, את זוכרת שאמרתי לך שאני אקבל למעלה מ-10 מנדטים והברית עם האח בנט תיתן לי את לשכת שר החוץ, ונטייל בעולם בסטייל, ומכל מקום אני אכתוב בפייסבוק עם מי נפגשתי וכמה זה היה חשוב ותובנות שונות ואינטלגנטיות שכל החברים מהפייסבוק יגידו וואו?! אבל כמו שאת יודעת, הצלחתי בעזרת חברים בתקשורת שיצרו בזז רציני ל'יש עתיד' שמשהו קורה וכו', וקיבלתי 19 מנדטים והאח בנט קיבל 12. ביחד אנחנו כמו הליכוד ביתנו, והכל הלך למעלה מהמצופה,
ואז הבעל של שרה נתניהו קיבל תכתיב מליברמן, והתעקש שאני לוקח את משרד האוצר. סירבתי, אבל השפן מפחד מליברמן אפילו יותר ממני ובנט ביחד. הקמפיין שלי היה "איפה הכסף", ולא יכולתי להמשיך לסרב, כי התקשורת לא הייתה סולחת לי. אני עושה זאת בכפייה,

אבל הבעל של שרה היה הפעם עקשן ואדם שאין לו עקרונות, ובצילום עצמות אפילו לא רואים שיש לו עמוד שדרה, אבל ליברמן הזה לא נותן לו אפילו באופן זמני עד שיגמור את משפטו לתת לי את משרד החוץ, וחייב אותי לקחת את המשרד המזופת הזה. נכנסתי למשרד האוצר, והחבר'ה הסבירו לי שאין מצב, וחייבים לקצץ לכולם, ואת יודעת, יש לי שאיפות להיות ראש ממשלה, ואני חייב להצליח, ואסור לי לאבד את הטייקונים לחברות הגדולות. הם חתמו לי ערבות, ויש לי כמה מערכות בחירות עוד שאני צריך אותם.

נכון, איבדתי קצת פופולריות אבל אל תשכחי:
א. הכנסתי לחרדים באבי אביהם והחבר'ה אוהבים את זה. כמו קוסם, שכדי להעביר מיד ליד שלא יראו, הוא רוקע ברגלו ומשליך את מבטו כלפי קצה החצר כדי להסיח את הדעת מהידיים המעבירות דבר מסוים מיד ליד. נכון, זה לא הרבה כסף מה שלקחתי מהחרדים, אבל זה דופק את הדוסים בכל החזיתות, ואני עומד בזה במילה שלי אפילו יותר מהמצופה, ואחי בנט והרבנים שלו שותקים ונהנים, כי הם מתים להרגיש בקונצנזוס של הצפונים, ואני מספק להם את זה, לבנטים.

ב. מי שעזב אותי ברגע זה המבוגרים בעלי משפחות, אבל הצעירים שאוהבים אותי מהטלוויזיה, הרדיו והעיתון לא כל כך מבינים שקצת מסים, קצת הכבדה בנושאים שונים, והם אתי.

השאר יש להם זכרון קצר. אל תדאגי, יש לי חברים בתקשורת. הם יתייצבו גם בפעם הבאה לצדי כשאקרא להם. יש כמה שלא יעמדו לצדי. זה טוב, זה נראה כאילו שיש איזון.

ג. לקראת הבחירות אני אעשה מעשה שיראה כאילו יש לי עקרונות... והחוק האנושי הוא שזוכרים מה שבסוף. אני אהיה שמאלני טוב, ואני אומר לך, זה עובד,

ואם עוד לא נרגעת?!! יש לי דף מסרים ל-18 הגמדים שאתי, והם יקחו את התקשורת לאן שאגיד, ואם לא שמת לב, כל מילה שלי בפייסבוק מצוטטת לכל התקשורת יותר מכל מסיבת עיתונאים של ראש הממשלה שיוצא למלחמה! אני מר תקשורת, ואני אשחק אתם כמה שאני רוצה, אבל בפוליטיקה יש קצת עליות וירידות, זה לא כל כך נורא. יש לנו עוד 4 שנים, ובפיניש אנחנו נהיה למעלה. אני לא אבא שלי שאמרתי עליו שכשהגיע לחרדים היה עיוור צבעים, אני רואה אותם ומשתמש בהם כדי לכסות על דברים כשאני לא יכול לקיים הבטחות.

ליהיא: יופי, נגיד שאתה צודק, אתה לא שם לב שקוראים לך דיקטטור אולי?

יאיר: הסברתי לך כבר פעם, שבלידה מרובת ילדים יוצאים כמה דיפקטים. מ-18 חברים יש כמה שלא חלמנו שיכנסו. אם אני אתן להם חופש, הם יוציאו הכל החוצה, ואז אנחנו גמורים. רק אני יכול לקחת נושא כמו יריקה על ילדה דתית על ידי חרדים (בזמן שנשים ובנות נפגעות בכל בר או הרקדה ממוצעת אחת יותר מכל היריקות של החרדים מאז קום המדינה) ולהפוך את היריקה לנושא תקשורתי לחודש וחצי בכל התקשורת - טלוויזיה, רדיו עיתונים...בכותרות ראשיות
אני אשף

איך לשחק עם התקשורת ולקחתי כמה משת"פים כמו הרב אמסלם, שיגנו בלי לדעת מה ממש קרה ולהגיד בסוף שאני לא נגד החרדים בכלל ושאני בכלל למענם, דבר כזה אני לא יכול לתת לכל אחד לעשות, אז אני חייב לתת דף מסרים, ואין לעבור עליו!!

ליהיא: אומרים שאתה אכזר על משפחות שאין להן כסף לתרופות ויש שאין אפילו לאוכל, ואתה נותן לעשירים להמשיך להתעשר.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

יאיר: די, די, את ממש לא מבינה, אני צריך לקחת כסף מהעשירים, אני לא יכול כי אני צריך אותם. את זוכרת שעיתון בישראל היום היה נגדי ובעד נתניהו, ואחרי הבחירות הבעלים נפגש אתי, ואנחנו הולכים ביחד? אז בעשירים אני לא יכול לפגוע, נשארה שכבת הביניים, וניקח רק מהם. אמרתי שאני ש"ס של שכבת הביניים, אז מהעניים אני לוקח יותר כך, ששכבת הביניים נפגעת פחות, וזאת תורת היחסות כפשוטה. בפוליטיקה אין רחמים, ליהיא. קצת היסטוריה לא תזיק. מי דיבר על ארץ ישראל הגדולה, שתי גדות לירדן זו שלנו וזו גם כן? מנחם בגין. מי החזיר 2/3 מהמדינה למצרים? בגין.
מי היה מר ביטחון בישראל כמו רבין? רבין הוא זה שנתן לערפאת אלפי רוגים ועשה את אוסלו עם אלף הרוגים.
שרון היה יקיר המתנחלים – והוא הוריד הכי הרבה התנחלויות גוש קטיף והשומרון.

הבעל של שרה היה היחיד שכתב תחת השמש את הספר 'מקום תחת השמש', שבו הסביר למה אסור, אבל ממש אסור לשחרר מחבלים, וקיבל מאות אלפי דולרים על הרצאות שבהן הבהיר כמה אסור לשחרר מחבלים, ובשביל החייל הפחדן שליט שחרר לחמאס אלף מחבלים, ועכשיו בשביל שיסכימו לדבר אתו הוא משחרר אסירים הכי קשים עם דם בכל הגוף ועוד ישראלים!!

אז אני בחברה טובה, זו הפוליטיקה, ורק על ידי שנדרוך על החלשים, נעלה למעלה. קצת רעש וזה עובר.
מה יצא לשלי יחימוביץ מהעקרונות שלה להגן על החלשים ושכבות הביניים? אפילו במפלגה שלה רוצים להחליף אותה.
ליהיא שואלת: אמרת שכשלקחת את הבן לישיבה שאסור לו להיות בה, הראית שאתה מצפצף על החוק, ותירצת את זה בבדיחה, שהוא לא יפנה ליצחק קדמון על זה ששיעממת אותו.

איר: את צריכה להבין, נתתי לבן שלי מילה, ואצלי מילה זו מילה, אז מה את מבלבלת עם החוק וזיבולים אחרים? מילה צריך לקיים!

בשבוע הבא ביקור בבית משפחת בנט.