אאא

יום חמישי שעבר, כמו כולם הייתי דרוך ומתוח בציפייה לדפים שיפלטו ממכשיר הפקס בלשכת ראש העיר בבית שמש, כבר בבוקר העברתי לגורמים הרלוונטיים את חששותיי שלפי חוק מרפי נגמר להם במכשיר הטונר או הנייר, אבל הם הרגיעו שהכל בסדר.

בצהרים הגיע הבשורה, למרות המתח והתקווה זה היה ממש לא מפתיע, בית שמש הולכת לבחירות חוזרות, לא בגלל שנתפסו כמות זיופים שיכולה הייתה להטות את הכף ולהכריע שלא כדין, אלא כי פגעו בטוהר הבחירות, חיללו את יום חגה של הדמוקרטיה היחידה במזרח התיכון.

אני לא נכנס כעת לפסק הדין שכל ילד בן חמש יכול לספר עד כמה הוא משכנע, אני לא נכנס כי אם בחרנו לשחק במגרש הזה, אנחנו צריכים לכבד ולקבל את כללי המשחק גם כאשר הם לרעתנו, ובכי לא יעזור כאן.

כעת המצב נתון, בית שמש תלך לבחירות חדשות אלא אם, וכאן האם הגדול, אם ילכו לערעור בעליון ושם אם יחליטו ללכת עם ההיגיון, יש סבירות שלא יהיו בחירות, אולם מה הסיכוי שזה אכן יהיה כך? להערכתי קלוש ואפילו פחות.

ברגעים אלה יש בי יצר להתחיל לזעוק על אותם קבוצות בלתי אחראיות מתוכנו שכל מה שמעניין אותם זה הם ועצמם ואין להם בעיה לעשות לעצמם חור בחדר בספינה למרות שהם מסכנים את כולם, אולם מה זה יעזור?

אם הייתי חושב שמישהו למד לקח מהסיפור אז דקה אחרי הכרעת בית המשפט קיבלתי תשובה שממש לא, את הידיעה קיבלתי בעודי צועד במרכז המסחרי ברמת בית שמש, ליד מודעה בכניסה לחנות מקומית שמודיעה שכאן הכניסה בלבוש צנוע בלבד, עמד לו אדם בלבוש כלל חסידי ועסק בענייניו, חלף מולו מאן דהו ואמר 'אתם הפורושים אשמים בהכל, הטמטום שלכם גרם לכולנו לבחירות חוזרות'. עמדתי מהצד לראות מה יענה הלה, הוא לא התבלבל וענה מיד, 'אנחנו? מה הקשר? זה הגרער'ס שהלשינו, הם אשמים...'.

התערבתי בשיחה ושאלתי איך אשמים מי שלדעתו הלשינו כאשר מחנהו עשה לכאורה את המעשה הלא אחראי? תשובתו המפתיעה במיוחד הייתה שכל השנים זייפו וכולם למדו מהגרער'ס שכעת נזכרו להלשין אז מה רוצים מהם.

קיוויתי שזה רק דעת אחד מהמון העם, אולם בראיון לאחד מכלי התקשורת על אלו שדיווחו למשטרה על הזיופים החמורים בבחירות בבית שמש, אמר פרוש: "וודאי שזה לא טוב, זה לא חשוב, זה לא בסדר, אסור שהדברים האלו יהיו אצלנו, ואני מקווה שאם היו יותר לא יהיו, אין זו דרך התורה". כן כן, הבעיה היא עם ההלשנות.

בקיצור, כנראה שאין טעם לדבר על אותם אנשים שגרמו לכולנו נזק כי הם לא יפנימו אלא יחפשו להאשים את השני בנזק, אז עדיף לדבר על איך לתקן את הנזק.

מסתבר שכאשר רוצים למקסם קולות בקלפי יש שתי דרכים, האחת היא דרך הפילוג, שבה הצורך  להוכיח למי יש יותר, גורם לאנשים לעבוד עד כלות הנפש ולהוציא את כל הארסנל של התחמושת מהבוידעם, בדרך זו פעלו בבית שמש החרדית בבחירות האחרונות וללא ספק זה מה שהביא עלינו את הצרה המדוברת, החלק העצוב הוא שלא רק שבגלל הפילוג חטפנו כולנו, אלא שגם כאשר החרב מונחת על הצוואר, המשיכו שלוחי דרבנו שנמצאים שם אך ורק למען הכלל, לריב על ג'ובים ותפקידים והוכיחו שהם מתכוונים לכלל שאומר פראיירים לא מתים רק מתחלפים.

הדרך השנייה למקסם קולות מהמחנה בקלפי היא דרך האחדות, היא דרך לא ממש מוכרת במחוזותינו כי בדרך זו שמים את האגו בצד ולעיתים אף מוותרים על מנעמים כאלו או אחרים ומפגינים אחדות שגורמת לכל פרט לרצות להיות חלק מהכלל, אולם לצערי דרך זו היא דרך של חלום באספמיה.

אלא שלשם שינוי כנראה שכעת אין מנוס מלבחור בדרך האחדות כדי להצליח במערכה, כל מי שקצת מעורה במה שקורה כעת בבית שמש מבין כי הפעם המערכה היא לא כמה יש למפלגה זו או אחרת אלא הגוש החרדי מול הגוש החילוני ואין כלום באמצע, אין אפשרות למשהו קצת אחר, זה או שאתה עם המחנה או שאתה לא.

לכן דעתי היא שכעת על נציגי הציבור בעיר, אלו שבחודשיים האחרונים ביישו את כולנו החל בדרך בה צעדו לבחירות וממשיך בדרך בה הם רבו על כל ג'וב וכל תפקיד, חובה עליהם להתאחד כעת לגוש אחד שבו ירוצו כולם רק במפלגה אחת שתכלול את ש"ס, חן, ג', כח ושאר הקהילות שעד היום לא ממש יוצגו ע"י שלוחי דרבנן, לעשות הכל כדי להביא למצב שכולם ילכו בכוח מאוחד ויעבדו יחד למשימה אחת, לבחור גוש חרדי לשלטון בבית שמש, שהנציגים כולם יהיו במפלגה אחת שתמנה לפחות 10 מנדטים כמו שנהיה בבחירות האחרונות, שאז מה שלא יהיה יהיו תלויים בחרדים.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

במקרה כזה של אחדות איש לא יוכל לומר שהוא נמנע מהמשחק המלוכלך כי הפעם כולם יחד במאבק ומי שלא ישתתף הוא בעצם אומר במפורש שהוא לא חלק מהרחוב החרדי.

ולסיום אי אפשר להתעלם מאותה קבוצה המתקראת "הקנאים", אותם שבתורה שלהם בחירות זה איסור חמור אבל שריפת פחים זה מצווה, אני לא מכביר במילים כי השתיקה יפה אבל זה לא סוד איזה חלק יש להם גם בלשכת ראש העיר וגם בבחירות עצמם במה שקרה.

כעת שמספרית חייבים אותם כדי לא להפסיד את המערכה שכל כולה היא על צביונה של העיר, זה הזמן לראות אותם נרתמים בגדר 'עת לעשות להשם הפרו תורתך', ובאם שוב יחליטו שהם יושבים בצד, ובזכותם ח"ו הרחוב החרדי יפסיד במערכה ויצא חילול השם גדול שהנה אכן צדקו מי שערערו, במקרה כזה אשמח לראות כל שבוע פקחים וצווי הריסה מטעם העירייה בשכונתם מתנכלים להם ולמוסדותיהם.

בהמשך אני לא אבכה אם יתחילו לצוץ שם פקחים של ראשויות החוק השונות מחטטים להם בקרביים ומזכירים להם שהם גרים כאן אצל הציונים שסוללים להם כבישים ונותנים להם אישורי בניה למוסדות.