אאא

קודם כל קצת לוגיקה: אם מרן הרב עובדיה יוסף שליט"א היה מבקש לשדר מסר כי בכוונתו לבצע שינוי במי שנושא בתקפיד יו״ר תנועת ש"ס, לא היינו רואים סימנים המעידים על כך?

העדר סימנים מלמדים העדר כוונות בעת הזאת, וקטונתי מלהבין את צפונות לבו של גדול הדור.

לשאת בתואר יו"ר תנועת ש"ס הוא שונה כלל ועיקר מהנהגה של מפלגות אחרות כדוגמאת הליכוד, עבודה ועצמאות ואף שונה מהנהגת מפלגה דתית כדוגמאת הבית היהודי.

אנו מצפים ממנהיג ליכולת קבלת החלטות, יכולת ניתוח, קריאת מפה, הבנת תהליכים בקיצור להיות מצפן ומצפון. אבל להיות מסוגל לבטל דעתך בפני דעת אחר?

ביתר המפלגות תכונה זו מעידה על העדר יכולת מנהיגות, על שיתוק בעשייה. כאן השוני של המפלגה החרדית: מנהיג חרדי מבטל עצמו בפני גדול הדור. תכונה זו מבטאת הנהגה ב׳אקסטרה לארג׳ ולא חידלון הנהגתי.

שנים רבות לוויתי את סגן ראש-הממשלה ושר הפנים, מנהיג ש"ס אלי ישי. פעמים רבות ששאלתי לעמדתו לצורך עבודתי התקשורתית, אמר לי שסוגיה זו הוא מבקש לשאול את עמדת מרן.

תקצר שפתי מלהביע כיצד אורו פניו ונעלמו ספקותיו לאחר שקיבל את פסיקת מרן.

זו מנהיגות, וראוי שבעת הזאת, בימים של איומים כלכליים,בטחונים וערכיים, היא תוביל תחת הנהגת רועה הדור.

אף לא אחד מסוגל לפגוע ולשנות את תרומתו של יו"ר שס לשעבר אריה דרעי לעולם החרדי, לתקומה החברתית ולעשייה הפוליטית. אין לוותר על תרומתו של אריה. אבל בשאלת ההנהגה? יש לשמר הייחודיות באופייה המיוחד של הנהגה חרדית פוליטית-אידאלית.

הכותב שימש כדובר ש"ס